1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CİMNASTİKCİLERDEN BAŞARI
CİMNASTİKCİLERDEN BAŞARI

CİMNASTİKCİLERDEN BAŞARI

“Artistik Cimnastik Kulüpler arası Türkiye Şampiyonası”nda mücadele eden minik cimnastikçilerimiz büyük başarı elde ettiler

A+A-

 


Türkiye Cumhuriyeti Cimnastik Federasyonu’nun düzenlediği “Artistik Cimnastik Kulüpler arası Türkiye Şampiyonası”nda mücadele eden minik cimnastikçilerimiz büyük başarı elde ettiler.
Cimnastikçilerimiz İzmir Bornova Cimnastik Salonu’nda 22 - 24 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonada, Minik I Kızlar ve Minik I Erkekler (6-8 yaş) Kategorilerinde kız ve erkeklerden oluşan iki takım halinde mücadele ettiler. Yarışmalara, KKTC Cimnastik Federasyonu Milli Takım Antrenörü Mustafa Erbulut ile Birkan Karaderi’nin nezaretinde katılan minik sporcularımız Türkiye genelinde takım halinde Erkekler’de 6’ncı, kızlarda ise 11’inci gelerek büyük bir başarıya imza attılar.

TÜRKEL, “VERİLEN SİNYAL OLUMLU” 
Yarışmaları TC Cimnastik Federasyonu Artistik Cimnastik As Başkanı Turgut Çopuroğlu ve Genel Sekreter Bekir Doğan ile birlikte izleyen Federasyon Başkanı Fatoş Türkel elde edilen sonuçlar hakkında yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde onlarca takım arasında elde edilen derecelerin çok başarılı olduğunu ifade ederek, elde edilen neticelerin gelecek için verilen çok olumlu bir sinyal olduğunu söyledi. Türkel, “Yurtdışında ilk kez yarışan küçük sporcularımız önümüzdeki yıllarda neler yapabileceklerinin sinyalini verdiler. Önümüzdeki senelerde KKTC’li sporcuların tüm kategorilerde en başa güreşecek düzeyde olacaklar” şeklinde konuştu.
Bu arada Türkiye genelinde önemli dereceler yapan miniklerimizin elde ettiği sonuçların yarışmayı düzenleyen Türkiye Cimnastik Federasyonu yetkili kurullarının da ilgisini çektiği belirtildi.

Cimnastikçilerimiz “Artistik Cimnastik Kulüpler arası Türkiye Şampiyonası”nda elde edilen sonuçlar şöyle:

Kızlar’da:

Begüm BAĞCI               68,35 Toplam puan

İdal ÇUKUROVALI        54,25   Toplam puan           

Suna BİLEN                   53,90   Toplam puan 

Şayan PEHLİVAN          50,10   Toplam puan

 

Erkekler’de:

Kemal KONDOZ             84,25  Toplam puan

Ardel BİRAN                    82,60  Toplam puan

Mustafa G. ASLAN          80,30  Toplam puan

Zeki ESENDAĞLI            77,20  Toplam puan

Kuzey BAYKARA            72,85   Toplam puan

 

 

 

                                                       

 

Bu haber toplam 630 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler