1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CİHANGİR’DE ZOR MAÇ
CİHANGİR’DE ZOR MAÇ

CİHANGİR’DE ZOR MAÇ

KKTC Telsim Süper Ligi’nin ikinci haftasında bugün Cihangir’de karşı karşıya gelecek olan, geçtiğimiz haftanın iki mağlup takımı Cihangir ile Çetinkaya kesinlikle galibiyeti düşünüyor. Bu zor karşılaşma öncesinde Cihangir ile Çetinkaya teknik

A+A-

 

 

Çetinkaya’nın güçlü bir takım olduğunu anımsatan Canova, bu maçı kazanmak için ellerinden geleni yapıp galip gelmeye çalışacaklarını vurguladı

 

Çetinkaya Teknik Direktörü Mehmet Bolkan, Cihangir ile yapacakları maçtan galip ayrılmak ve galibiyet serisine başlamak istediklerini belirtti

 

KKTC Telsim Süper Ligi’nin ikinci haftasında bugün Cihangir’de karşı karşıya gelecek olan, geçtiğimiz haftanın iki mağlup takımı Cihangir ile Çetinkaya kesinlikle galibiyeti düşünüyor.

Bu zor karşılaşma öncesinde Cihangir ile Çetinkaya teknik direktörleri Fırat Canova ve Mehmet Bolkan’a maç hakkındaki düşüncelerini sorduk.

 

BOLKAN: “ŞAMPİYONLUK HEDEFİNDEN ŞAŞMADIK”

Geçtiğimiz hafta, K.Kaymaklı karşısında mağlup olarak lige yenilgi ile başlayan şampiyon adaylarından Çetinkaya Teknik Direktörü Mehmet Bolkan, Küçük Kaymaklı maçını kazanmak istediklerini ancak bunun olmadığını, karşılaşmada atılan beş golün dördünü kendilerinin atmalarına rağmen şanssız bir şekilde yenildiklerini söyledi. 

Bolkan, sadece bir maç kaybettiklerini ve geride 25 maç var olduğunu anımsatırken, bugün Cihangir ile yapacakları maçtan galip ayrılmak ve galibiyet serisine başlamak istediklerini belirtti. Cihangir maçına üç antrenmanla hazırlandıklarını dile getiren Bolkan, elindeki oyuncuların kaliteli olduğunu ifade etti.

Sezon başı koydukları şampiyonluk hedefinden hiçbir sapma olmadığını ifade eden Bolkan, yollarına devam ettiklerinin altını çizdi.

Bugün karşılaşacakları Cihangir’in sadece Çetinkaya’ya değil, tüm rakiplerine karşı iyi oynayan bir takım olduğunu anımsatan Bolkan, iyi bir maç olacağına ama kazanın Çetinkaya olacağına inandığını ifade etti.

Bolkan,  sakat ve cezalı futbolcuları olmadığını, yabancılar dahil tüm futbolcularının bugün takımda yer alacağını söyledi.

TC kontenjanı futbolcuları Fatih Sonkaya ile ilgili olarak da Fatih’in iyi bir futbolcu olduğunu ancak tam hazır olmadığını ifade eden Bolkan, iyi bir Fatih’in Çetinkaya’ya büyük katkı koyacağını sözlerine ekledi.

 

CANOVA: “ÜÇ PUANLA TANIŞMAK İSTİYORUZ”

Rakipleri Çetinkaya gibi geçtiğimiz haftayı Göçmenköy yenilgisiyle mağlup kapatan Cihangir de, bugün Çetinkaya karşısında ev sahibi avantajını kullanıp, üç puanla tanışmak istiyor.

Çetinkaya maçı ile ilgili olarak konuşan Cihangir Teknik Direktörü Fırat Canova, bugün karşılaşacakları güçlü rakipleri Çetinkaya’yı yenerek üç puanla tanışmak istediklerini söyledi. Canova, kendi söylemiyle şanssız bir şekilde yitirdikleri Göçmenköy maçı ile ilgili olarak bu yenilgiyi üç sebebe bağladı. Canova birinci neden olarak maça iyi başlamalarına rağmen, istedikleri tempoyu yakalayamadıklarını, ikinci olarak Yakalanan gol fırsatlarını değerlendiremediklerini ve üçüncü olarak da basit savunma hatalarından goller yediklerini iddia etti.

Göçmenköy yenilgisiyle hedeflerinden sapmadıklarını ifade eden Canova, oynanacak 25 karşılaşma daha olduğunu ve ligi en iyi yerde bitirmeye çalışacaklarını belirtti.

Canova, Çetinkaya maçının zor bir maç olacağını ifade ederken, her iki takımda lige sıkıntılı başladığını ve geçtiğimiz hafta istediklerini alamayan iki takımın da bu maçı kazanmak isteyeceklerinin altını çizdi.

 Çetinkaya güçlü bir takım olduğunu anımsatan Canova,  bu maçı kazanmak için ellerinden geleni yapıp galip gelmeye çalışacaklarını vurgularken, sakat ve cezalı futbolcusu olmadığını anımsattı.

Canova,  Çetinkaya’nın da aynı şeyi düşüneceğini ve bu nedenle mücadelesi yüksek zor bir maç olacağını dile getirirken, istatistiklerin Cihangir’den yana olduğunu görüşüne ise istatistiklere bakmadığını,  önemli olanın bugün olduğunu sözlerine ekledi.   

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 817 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler