1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Cihangir zirveye, Düzkaya dibe
Cihangir zirveye, Düzkaya dibe

Cihangir zirveye, Düzkaya dibe

Federasyon Kupası dahil, son altı maçını üst üste kazanan Cihangir dün, kendi sahasında konuk ettiği son sırada bulunan Düzkaya’yı rölanti bir oyundan sonra 2-1 yenerek, zirveye doğru olan yoluna devam ederken, Düzkaya’yı kaderi ile baş başa

A+A-

 

 

Federasyon Kupası dahil, son altı maçını üst üste kazanan Cihangir dün,  kendi sahasında konuk ettiği son sırada bulunan Düzkaya’yı rölanti bir oyundan sonra 2-1 yenerek, zirveye doğru olan yoluna devam ederken, Düzkaya’yı kaderi ile baş başa bıraktı.

Ne var ki, karşılaşmanın 85’inci dakikasında  Düzkaya takımından Serdal’ın centilmenlik gereği Cihangir kalesine gönderdiği geri pası elinden kaçıran kaleci Türkkan’ın neden olduğu gol büyük bir travmaya neden oldu.

Bu kamera şakası gol, 2-0 seyreden oyunda Düzkaya’nın oyuna son beş dakikada asılmasına, Cihangir’in ise, “Çantada keklik” gördüğü maçta soğuk terler akıtmasına neden oldu.

Maçın en iyilerinden olan orta hakem Murat Sapsızoğlu’nun düdüğü ile başlayan oyuna ev sahibi Cihangir, rakibinin ligin son sırasında olmasından da adeta konsantrasyon eksikliği ile başladı.

Buna mukabil, kadro yetersizliği nedeniyle oyuna sadece ikisi kaleci beş yedek futbolcu ile başlayan Düzkaya gücü yettiğince hücum etmeye çalıştı.  Ne var ki, İbrahim Öneral’ın daha 9’uncu dakikadaki sakatlığı Piro’nun hücum stratejisini değiştirmesine neden oldu.

Ancak, yetersiz kadrosu ile geliştirdiği ataklarda Hüseyin yalnız kalırken, orta sahada İbrahim Eker, Volkan, Taner ile Mustafa’nın çabaları bir sonuç vermedi.

Karşılaşma adeta bir halı saha maçı gibi devam ederken, maçın 42.dakikasında gelişen Düzkaya atağında Serdal’ın pasında Mustafa’nın vuruşu üst direğe vurarak, dışarı gitti. Kanımca, maçın kırılma noktası bu pozisyon idi. Eğer, bu gol olsaydı, Cihangir’in bir dakika sonra kazandığı gol pozisyonu olmaya bilirdi.

Aslında Cihangir, belki rakibinin zayıflığından, belki de gelecek hafta oynayacakları kritik K.Kaymaklı maçını düşünerek hiç de asılmadığı bu maçı kazanırken, oyun disiplini açısından geçerli not alamadı diye düşünüyorum.

Çok da sevdiğim kaleci Türkkan’ın maçın 85.dakikasındaki hareketini bu bağlamda yorumluyorum.

Buna rağmen başta Halil Turan, Ali Bayır, Fırat, Hasan Yaşinses iyi mücadele eden futbolculardı. 

Sonuçta, “Mesarya’nın Yıldızı” bu zor maçı geçerken, son beş dakikada kaleci Türkkan’ın kamera şakası gibi yediği gol, futbolun ciddi bir oyun olduğunu anımsattı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1019 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler