1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Cihangir QOU VADİS(NEREYE)?
Cihangir QOU VADİS(NEREYE)?

Cihangir QOU VADİS(NEREYE)?

Telsim Süper Lig’e yükseldiği dört sezon öncesinden, bu sezon hariç Mesarya’ya konuk gelen tüm takımların adeta tozunu atan “Mesarya’nın Yıldızı”Cihangir, çok kötü başladığı 2011-2012 sezonunda hızla bir çöküş sürecini yaşıyo

A+A-

 

 

Telsim Süper Lig’e yükseldiği dört sezon öncesinden, bu sezon hariç Mesarya’ya konuk gelen tüm takımların adeta tozunu atan “Mesarya’nın Yıldızı”Cihangir, çok kötü başladığı 2011-2012 sezonunda hızla bir çöküş sürecini yaşıyor.

Sezona, Göçmenköy yenilgisi ile giren, kendi sahasında Çetinkaya ile golsüz berabere kalan, deplasmanda Mağusa Türk Gücü karşısında yediği altı golle yıkılan Cihangir dün, yeniden lige dönme maçı olarak düşündüğü kendi evindeki Lapta karşılaşmasını 0-1 kaybederken, çöküş sürecini de hızlandırmış oldu.

Bu noktada, başta çok sevdiğim Cihangir Başkanı sevgili Aytaç Karavezirler’in ve Cihangir camiasının süratle toparlanması gerekir diye düşünüyorum.  Bir takımda uzun süre teknik adamlık görevini sürdüren ve istikrar abidesi olarak, üç sezondur Cihangir’i çalıştıran Fırat Canova’nın yeniden kenetlenerek,  bu çıkışı sağlamaları gerekir. Aksi takdirde, hiç beklenmedik bir anda bugün olduğu gibi 13.sırada olarak, kendisini ligin dibinde bulabilir.

Karşılaşmaya o güzel Mesarya havasında centilmen ve bayan ağırlıklı seyircisinin tam desteği ile giren Cihangir, lig maçına başladığının farkında olmadan, oyuna hızlı başlayan Lapta karşısında adeta alabora oldu.

Lapta’da, Ahmet Coşkun faktörünün maçın başlama düdüğüyle ortaya çıkması Cihangir defansının dengesini bozarken, daha 5.dk. gelişen Lapta atağında Cihangir defansı bu futbolcuyu ancak, penaltı yaparak, durdurabildi. Ne var ki, sahanın yıldızlarından olan Ahmet Coşkun topu, sahanın bir diğer yıldızı olan kaleci Türkkan’a kaptırdı. Bir anlamda, Türkkan şahane bire kurtarış yaptı.

Orta sahayı İbrahim Kırşen, Salih Özbir, Denis, Mithat ve Mustafa Arnavut ile parselleyen Lapta, kanatlardan Gökhan Konyalıoğlu ve Bayram Dağgül’ün sprintleriyle Ahmet Coşkun’u bol bol pozisyona soktu.

Ne var ki, Cihangir defansıyla adeta kedi fareyle oynar gibi, oynayan Ahmet Çoşkun son vuruşlarda hem beceriksiz, hem de gayrı ciddi olmasının yanında Cihangir kalecisi Türkkan’ın müthiş oyunu gollerin gelmesini önledi.

Kaçan bu kadar golden sonra, ilk yarının golsüz sona ermesi beklenirken, uzatma dakikalarında Lapta’nın kazandığı köşe atışından ceza sahası içerisinde oluşan karambolde, adeta “kim vurduya gitti” örneği, Bayram Dağgül’ün hafif vuruşu seke seke köşeden kaleye girdi.

İkinci yarı başlarken, genel kanı İlk yarıyı 1-0 geride başlayacak Cihangir’in oyuna ağırlığını koyacağı şeklindeydi. Ne var ki, ikinci yarıya hızlı başlayan yine Lapta oldu. Nitekim “Atom Karınca” Ahmet Coşkun sazı yine eline aldı. Maçın 48.dakikasında tüm defansı geçen Ahmet Çoşkun, biraz da laubali davranınca top kaleci Türkkan da kaldı.

Bu bile uyur-gezer Cihangir’in uyanmasına yetmedi. İkinci yarıda hep hücumda olan Lapta Ahmet Coşkun ile Cihangir ceza sahasında çelik-çomak oynarken, kaleci Türkkan’dan başka bir ilaç niyetine Lapta forvetlerine müdahale edemedi.

Günün sonunda gol kaçırma yarışına giren Lapta karşısında Cihangir, maçın dört uzatma dakikasının sonunda kaleci Cenk’in neden olduğu penaltı ile maçı berabere bitirme şansını elde. Etti. Ancak, penaltıya sebep olan Cenk, Hüseyin Kızmazoğlu’nun köşeye giden vuruşunu kurtararak, Lapta’nın Lapta’ya hak ettiği galibiyetle dönmesini sağlayan kahraman oldu.

Maçın hakemi Mehmet Malek, yardımcılarıyla birlikte mükemmel bir maç yönetti. Sahada kendinden emin duruşu ve özellikle, iki penaltı dahil verdiği kararlarla adeta yıldızlaştı. Alkışlar, Maleke…   

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 935 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler