1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Cihangir kupada ‘varım’ diyor
Cihangir kupada ‘varım’ diyor

Cihangir kupada ‘varım’ diyor

Telsim Süper Ligi’nde istim üzerinde olan ve son altı maçını kazanarak, ilk yarı sonunda dikkatleri üzerine çeken Cihangir dün, Federasyon Kupası’nda Akdoğan Stadı’nda karşılaştığı Vadili’yi 3-0 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

A+A-

 

 

Telsim Süper Ligi’nde istim üzerinde olan ve son altı maçını kazanarak, ilk yarı sonunda dikkatleri üzerine çeken Cihangir dün, Federasyon Kupası’nda Akdoğan Stadı’nda karşılaştığı Vadili’yi 3-0 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

Bu sonuçla, Federasyon Kupası’nda çeyrek finale yükselen “Mesarya’nın Yıldızı” kupada “varım” dedi.

Çok soğuk ve zaman zaman yağmur altında Akdoğan Stadı’nın kötü zeminde oynanan karşılaşmanın ilk yarısında atak olan takım ev sahibi Vadili idi.

Özellikle Vadili Ali - Gürtaç, Seyfi - Ahmet Demir kardeşlerin zor durumda bıraktığı Cihangir defansı ancak, uzun toplarla rahatlamaya çalıştı.

Ne var ki, rüzgarın da etkisiyle Cihangir forveti bu topları kontrol etmekte güçlük çekti. Bu toplarda Ali Bayır, Patrick ile Martin bir türlü topla buluşamadılar.

Bu noktada, bir zamanlar Kuzey Kıbrıs’ın en güzel statlarından olan Akdoğan Özgürlük Stadı’nın tel tel döküldüğünü ve kendi kaderine terk edildiğini belirtmeliyim. Medyanın ikazı ile kaldırılan ahşap tribünlerin yerine hiçbir şey yapılmazken, merdiveninin yarısı kırık basın tribününe ancak, cambazlık yapılarak çıkılabildiği gözlemlendi.

Durum, böyle olunca da maçı anlatan ve yazan spor yazarları yağmur atında görevlerini yapabildiler. Anımsadığım kadarıyla “Konu mankeni Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, bir süre önce bu statta incelemelerde bulunmuştu.

Maça tekrar döndüğümüzde, maçın ilk yarısında ayağa pas yaparak, pozisyon bulan Vadili bu ataklarından sonuç alamayınca, ilk yarı golsüz sona erdi.

İkinci yarıya adeta golle başlayan Cihangir, Kaan’ın biraz da şans golüyle kendine gelirken, deneyimsiz Vadili gelen golle adeta demoralize oldu.

İlginçtir ki, karşılaşmanın ilk yarısında rüzgarı lehine alan Cihangir bir varlık gösteremezken, ikini yarıda bu kez rüzgarı lehine alan Vadili bir varlık gösteremedi.

Bu yarsıda gelen golün ardından Kaan, Ali Bayır, Hakan Yaşinses, Sezer ve Türker ile hem kanatları, hem de orta sahayı daha iyi kullanan Cihangir, Vadili’nin kondisyonunun yetersiz kalmasıyla oyunu domine etmeye başladı.

Sulu sepkenli yağmurla beraber Nasuh ve Sezer’in golleri Cihangir’i çeyrek finale taşırken, Vadili de “buraya kadar” diyordu.

Hakem mi? İki takım sadece futbol oynamayı düşününce, sahada hakem olduğu unutuldu. Bravo Malek, kritik lig maçlarında da aynı performansı bekliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 739 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler