1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CİHANGİR DAHA İYİSİNİ İSTİYOR
CİHANGİR DAHA İYİSİNİ İSTİYOR

CİHANGİR DAHA İYİSİNİ İSTİYOR

Takımları Tanıyalım… Telsim Süper Lig’i geçtiğimiz sezon 5’inci sırada tamamlayan Cihangir’de yeni sezon için hazırlıklar tüm hızı ile sürüyor. Sezonu resmi olarak temmuz ayı sonunda açan Mesarya temsilcisi, bugüne kadar 6 hazır

A+A-

Takımları Tanıyalım… Takımları Tanıyalım…

 

 

 

Telsim Süper Lig’i geçtiğimiz sezon 5’inci sırada tamamlayan Cihangir’de yeni sezon için hazırlıklar tüm hızı ile sürüyor. Sezonu  resmi olarak temmuz ayı sonunda açan Mesarya temsilcisi, bugüne kadar 6 hazırlık maçı yaparak çalışmalarını sürdürdü. Dün İzmir Gölcük’te kampa giren Cihangir, 10 eylülde adaya dönecek ve çalışmalarına lig başlayana kadar adada devam edecek. Transfer döneminde çok fazla oyuncuyu kadrosuna katmayan Cihangir, geçtiğimiz sezon çok fazla verim alamadığı yabancı oyuncular Martin ve Patrick ile yol ayrımına gitti. Ağustos ayı içerisinde birçok yabancı futbolcuyu antrenmanına indirerek denemeye almasının ardından teknik heyetin raporu doğrultusunda Eteme ve William’da karar kılındı ve kadroya dahil edildi. Bu takviyelerin yanında geçtiğimiz sezon U13 Süper Lig’i şampiyon tamamlayan altyapı kadrosundan A takıma takviyeler yapan Cihangir, savunma oyuncusu Uğur Erdoğan ve ofansif bir futbolcu olan Mustafa Bakır’ı renklerine bağladı. Ligin ilk haftasında Doğan Türk Birliği deplasmanına konuk olacak olan Cihangir’de sezon için hedef, geçtiğimiz sezon elde edilen lig 5’inciliğini daha da geliştirmek.

 

KARAVEZİRLER: “HEDEF ÜST SIRALAR”

 

İstikrarlı yönetimi ve teknik heyeti ile Süper Lig’de dikkat çeken Cihangir Spor Kulübü’nün başkanı Aytaç Karavezirler, daha önce yaptığı açıklamada hedeflerinin kesinlikle üst sıralar olduğunu belirtti. Cihangir Kulübü’nün istikrardan yana bir politikası olduğunu belirten Karavezirler, gerek teknik ekip, gerekse futbol takımında çok fazla değişiklik yapmadan bu sezona hazırlandıklarını belirtti. Cihangir’in küçük bir yerleşim yeri olmasına rağmen başarılı olmasını tüm camianin birbirine olan özgüveninin eseri olduğunu belirtti. Karavezirler tesis ve futbolcu alt yapısına olan yatırımlarına da devam edeceklerini belirtti.

 

CANOVA: “DERECEYİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

 

Haziran ayı içerisinde düzenlenen VIVA Dünya Kupası’nda KKTC A Milli Takım Teknik Direktörlüğü yapan ve birkaç sezondur Cihangir’in başarısı için mücadele eden Fırat Canova, yeni sezon öncesi hazırlık dönemini iyi şekilde geçirdiklerini belirtti. Bu süre zarfında dayanıklılık, kuvvet ve bunların devamlılıklarını çalıştıklarını belirten Canova, 6 hazırlık maçı yaptıklarını ve neticelere bakmaksızın hatalarını görme açısından bu maçların iyi geçtiğini dile getirdi. Şu an İzmir’de kamp çalışmaları yapan Cihangir’de kamp dönüşü kadronun şekilleneceğini, kampın kendisi açısından önemli olduğunu belirten Canova, burada takımın yorulacağını ve dinlendikten sonra fizik, kondisyon ve teknik açıdan çalışmaları lige yansıtacaklarını belirtti.

Cihangir’de hedefin geçtiğimiz sezonda elde edilen lig 5’inciliği derecesinden daha iyi bir derece elde etmek olduğunu belirten Canova, ligin ilk maçına da değindi. Canova ilk haftada Doğan Türk Birliği deplasmanına konuk olacaklarını, zor bir başlangıçları olduğunu ancak bütün amaçlarının her bakımdan sağlam ve yüzde 65-70 hazır duruma gelmek olduğunu vurguladı.

 

Cihangir’in 2012-2013 sezonu kadrosu

 

Kaleciler

Türkan Delideniz

Ahmet Topuz

 

Savunma

Ferda Uygun

Mustafa Tekpınar

Kaan Sakallızade

Soner Gizmen

Uğur Erdoğan

Burak Emir

 

Orta Saha

Yaşar Şah

Can Özsoy

Ali Bayır

Hasan Yaşinses

Sezer Yücel

Fırat Ersalan

Osman Aktaş

Hüseyin karaveziler

Ali Demiroğlu

Ömer Uluçay

 

Forvet

Halil Turan

Mustafa Bakır

Taner Kabadayı

Eteme Stepaane

William

 


 

Gelenler

Uğur Erdoğan

Mustafa Bakır

Eteme Stepaane

William

 

Gidenler

Ersin Babahan

Türker Abdullahoğlu

Nasuh Güngör

Patrick Ekele

Martin Abega

 

Cihangir’in ilk devre fikstürü

1. hafta: Doğan T.B. (D)

2. hafta: Göçmenköy

3. hafta: Mağusa T.G. (D)

4. hafta: Çetinkaya

5. hafta: G.Gücü (D)

6. hafta: Yenicami

7. hafta: Lefke (D)

8. hafta: Lapta

9. hafta: Türk Ocağı (D)

10. hafta: B.Bağcıl

11. hafta: K.Kaymaklı

12. hafta: Serdarlı (D)

13. hafta: Hamitköy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler