1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Cihan Ünal vatandaş mı oluyor?
Cihan Ünal vatandaş mı oluyor?

Cihan Ünal vatandaş mı oluyor?

Bir zamanlar Türkiye’den Defne Samyeli, Sinan Aygün gibi ünlü, siyasi isimler vatandaşımız olmuştu. Vatandaş olma kuralları ihlal edilerek hem de… Şimdi yine İçişleri Bakanlığı’nda sanatçıların vatandaşlık için başvuru yaptığı iddialar

A+A-

 

 

Bir zamanlar Türkiye’den Defne Samyeli, Sinan Aygün gibi ünlü, siyasi isimler vatandaşımız olmuştu. Vatandaş olma kuralları ihlal edilerek hem de…

Şimdi yine İçişleri Bakanlığı’nda sanatçıların vatandaşlık için başvuru yaptığı iddiaları geldi.

Dün İçişleri Bakanlığı’na gidenler karşılarında Türkiye’nin sinema sanatçılarından Cihan Ünal’ı gördü. Ünal’ın İçişleri Bakanlığı’nda bulunma sebebinin ise KKTC vatandaşlığına başvurduğu ve tüm işlemleri yaptırdığı bilgileri geldi.  

 


Çakıcı, Zengin’e VURDU

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Cumhuriyet Meclisi’ndeki söylemleri ile UBP İskele Milletvekili Ahmet Zengin’e ağır bir darbe vurdu.

Daha önce yaşanan “bardak fırlatma” ve ardından Zengin’in, TDP’den özür dilememesi Çakıcı’nın yeni bir tartışmayı gündeme getirmesine neden oldu.

Çakıcı, “Özrü bile beceremedi” dediği Zengin’in bir kez olsun kürsüye çıkıp yarım saatte olsa bir memleket meselesini konuşmadığını söyledi.

Çakıcı, “Keşke konuşsa ben de dinlesem. Ama duymadık” dedi.


Hava-Sen’in eylemi merak konusu…

Hava-Sen Genel Başkanı Buran Atakan, 4 Aralık nüfus sayımının yapılacağı gün eylem yapacaklarını ve olacak olanlardan endişe duyduğunu açıklamıştı.

Ondan önce de bir dizi eylem planı içerisinde olan eski KTHY çalışanlarının, 4 Aralık’ta ne tür eylem yapacağı merak konusu oldu.

Çünkü o gün Meclis ve Başbakanlık’a karşı herhangi bir yürüyüş, eylem olmayacağına göre ortada gerçekten ciddi bir eylem planı var gibi görülüyor.

Umarız, bu eylem planları “endişe” edici boyutta olmaz, birine bir zarar gelmez.


Dikmen’deki arsalar ne oldu?

Gündem o kadar bir hızlı değişiyor ki birçok konu unutulup gidiyor. Biz bu konuyu her daim gündemde tutmaya devam edelim, Dikmen’deki arsa meselesini…

Hatırlanacağı üzere Ramazan Bayramı öncesinde hükümet, gençlere kırsal kesim arsası dağıtacaktı Dikmen’de… Ancak olaya “partizanlık” karıştığını iddia eden köylüler, olaya engel olmuştu.

Yetkililer de şikayetleri değerlendirecekti. Ancak aradan 3 ay geçmesine rağmen arsalardan haber yok.

 


 “Angarya serbest, yakında köle ticareti de başlar”

“Polislere de buradan seslenmek istiyorum. Mevcut çarpık sistem hem sosyal hem maddi hem de hukuki açıdan en fazla sizleri vurmaktadır, sizden daha mağdur başka bir kesim var mıdır? Artık bu adaletsizliklere karşı duruş sergilemenizin zamanı gelmedi mi? Yoksa bu haksızlıklar altında ezilmeye devam mı edeceksiniz? Sesiniz çıkmadığı için yöneticiler ve hatta toplum dahi sizleri hayatından memnun, mutlu mesut insanlar olarak algılamaktadır haberiniz olsun.”

Barış MAMALI

 


 

“Ne de güzel kurdele kesiyorlar”

“Geçtiğimiz günlerde Saray Otel’in bir kez daha açılışına tanık olduk. Kaçıncı törenli açılıştır bu ben sayısını kaybettim.
Casino, otel, turistik tesis, ilaveler, festivaller, fuarlar derken çiçekçi dükkanları, dönerci ve kebapçı işletmeleri de büyük şaşaalı, buketli, çiçekli, rengarenk balonlu ve de parlak kurdeleli açılış törenleri ile halka sunuluyor.
Ama yıllardan beri beklediğim ne bir fabrika ne bir büyük istihdam yaratıcı iş yerinin açıldığını göremedim.”

Özcan ÖZCANHAN

 

 


 

“Elektrik zammı her kesimde deprem etkisi yarattı. Bu insafsız politikalara karşı her çeşit eyleme aktif destek vereceğiz. Eylemlerin bölük pörçük değil, ‘tek yumruk’ haline gelmesi için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz”

Özkan YORGANCIOĞLU (CTP Genel Başkanı)

 


 

Kıbrıs Türk halkının haklı mücadelesinde, bugünkü başarılı duruma gelmesinde İslamiyet’e ve Kuran’a bağlılığın, Allah’a inancın büyük yeri ve önemi var. Dolayısı ile sizlerden sadece yükseköğrenim, ekonomi, turizm alanında değil; siyasi olarak da destek bekliyoruz.”

Derviş EROĞLU (Cumhurbaşkanı)

 


“Bir yandan çözüm müzakereleri için New York'a giderken diğer yandan ayrılıkçılık tezlerinin öne çıkarıldığı sözümona izolasyonlar konusu maskesi altında konferans düzenletmek ne kadar inandırıcı? İktidardaki çözümsüzlük çözümdür kafası Türk tarafını bir kez daha uzlaşmaz gösterip suçlanarak duvara toslatmak, Kıbrıs Türk halkını daha da çıkmaza sokmak üzere...”

 

Armağan CANDAN’ın profilinden…

 “KKTC nüfus sayımı sonucudur: %70 kaçak, %30 kaçacak...!!!”

Metin Ziya Güngör’ün profilinden

 

 


BALIK HAFIZASI

 

8 HAZİRAN 1999

 


 

Meclis’ten hiç hoş olmayan görüntü… Meclis Genel Kurulu, UBP Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın çöplüğüne dönüşmüş…

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1583 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler