1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇİFTE STANDART!
ÇİFTE STANDART!

ÇİFTE STANDART!

İlkokul öğrencilerini ‘ücretsiz’ taşımak isteyen Dikmen Belediyesi ‘yasak’la karşı karşıya kalırken, aynı uygulamanın Güzelyurt Belediyesi’nde ‘yasak’ olmaması kafaları karıştırdı… Dikmen’de YASAK, Gü

A+A-

 

 

İlkokul öğrencilerini ‘ücretsiz’ taşımak isteyen Dikmen Belediyesi ‘yasak’la karşı karşıya kalırken, aynı uygulamanın Güzelyurt Belediyesi’nde ‘yasak’ olmaması kafaları karıştırdı…

 

Dikmen’de YASAK, Güzelyurt’ta SERBEST!

 

·        Dikmen Belediyesi’nin öğrencilere sağladığı ücretsiz ulaşım hizmeti İçişleri Bakanlığı tarafından engellenirken, Güzelyurt Belediyesi’nin ise eğitim yılı başından bu yana aynı hizmeti ‘yasaksız’ verdiği öğrenildi.

 

·        Güzelyurt Belediyesi’nin, LY 443 plakalı otobüs ile ODTÜ’de öğrenim gören öğrencilere ‘ücretsiz ulaşım’ sağladığı öğrenilirken, söz konusu belediye servisinin de ‘T izni olmadığı’ belirtildi.

 

Bölgeli öğrencilere belediyenin aracı ile ücretsiz ulaşım hizmeti vermek isteyen Dikmen Belediyesi ‘izin’ alamazken, Güzelyurt Belediyesi’nin ise üniversite öğrencilerine belediyenin ‘T izinsiz’ otobüsü ile ücretsiz ulaşım hizmeti verdiği öğrenildi.

Ücretsiz ulaşım hizmeti vermek isteyen Dikmen Belediyesi engellenirken, Güzelyurt Belediyesi’nde bu hizmetin serbest olması, ‘Güzelyurt’un dokunulmazlığı mı var’ sorusunu da akıllara getirdi.

 

GÜZELYURT’TA ENGEL YOK

Dikmen Belediyesi’nin öğrencilere sağladığı ücretsiz ulaşım hizmeti, İçişleri Bakanlığı tarafından engellenirken, eğitim yılı başından bu yana aynı hizmeti veren Güzelyurt Belediyesi’ne her hangi bir engel konmaması dikkat çekti.

Uygulamanın farklılığı, belediyelerin bölgelilerine verdiği hizmetlerde, devletin resmi kurumlarının uyguladığı ‘çifte standart’ı sorgulattı.

 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ TAŞINIYOR

Güzelyurt Belediyesi’nin, LY 443 plakalı otobüs ile ODTÜ’de öğrenim gören öğrencilere ‘ücretsiz ulaşım’ sağladı öğrenilirken, söz konusu belediye servisinin de ‘T izni olmadığı’ belirtildi.

 

DİKMEN’DE ENGELLENDİ!

Dikmen Belediyesi’nin içinde bulunduğumuz öğretim yılı başında ilkokul öğrencilerine sağladığı ‘ücretsiz servis’ İçişleri Bakanlığı tarafından engellenmiş, polis minibüse el koymuştu.

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, olaya sert tepki göstererek, “Birçok belediye bu hizmeti verirken, Dikmen Belediyesi’ne neden engel olundu” diye de sormuştu.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı İzin Kurulu’na izin için başvuran Dikmen Belediyesi’ne ‘izin de çıkmaması’ dikkat çekmişti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1373 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler