1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇİFTÇİLER BİRLİĞİ’NDEN ASİL NADİR’E DESTEK
ÇİFTÇİLER BİRLİĞİ’NDEN ASİL NADİR’E DESTEK

ÇİFTÇİLER BİRLİĞİ’NDEN ASİL NADİR’E DESTEK

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Alican Kabakçı, kendilerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Alican Kabakçı, işadamı Asil Nadir’in mahkumiyetini temyizde bozacağına inanç belirterek, Nadir’in yaşadığı acıları Kıbrıs Türk çiftçisinin de paylaştığını, mücadelede kendilerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Kabakçı yaptığı yazılı açıklamada, “Zamanın Rum Meclis Başkanı halen sözde Maraş Belediye Başkanı Aleksis Galanos’un ve Dimitris Hristofyas’ın özel danışmanı, eski Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu’nun şok itirafları yayımlandı” diyerek, her iki isimin de Nadir’in yatırımları sayesinde KKTC’nin kalkındığını ve tanınma aşamasına gelinmekte olduğunu, bunu durdurmak için de Rum hükümetinin “Özel Daire” kurduğunu, birçok casusla çalışarak, sonunda başarılı olduklarını, Nadir’i çökerttiklerini açıkladığını ifade etti. Kabakçı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler de Asil Nadir için bir kampanya başlatmalıyız. Çünkü mahkum esilmek istenen Asil Nadir’in şahsında tüm Kıbrıs Türkleridir. Kimse inkar edemez. O önemli bir insandır ve kalleşçe bir oyuna gelmiştir. Bir şeyler yapmak bizim boynumuzun borcudur. Şimdi onun şahsında bizlere yapılanlara karşı bir güç oluşturmalı ve teslim olmayacağımızı herkese göstermeliyiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 443 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler