1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇİFTÇİDEN UBP'YE ULTİMATOM
ÇİFTÇİDEN UBPYE ULTİMATOM

ÇİFTÇİDEN UBP'YE ULTİMATOM

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Başkanı Ali Can Kabakçı, ekim döneminin başladığını, çiftçinin masrafta olduğunu, hükümet ile Tarım ve Doğal Bakanlığı’nın tarıma gerekli ilgiyi göstermediğini savunarak, Eylül ayında söz verilen dönüm başına 6 TL deste

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Başkanı Ali Can Kabakçı, ekim döneminin başladığını, çiftçinin masrafta olduğunu, hükümet ile Tarım ve Doğal Bakanlığı’nın tarıma gerekli ilgiyi göstermediğini savunarak, Eylül ayında söz verilen dönüm başına 6 TL desteğin hala ödenmediğini belirtti.

 

Kabakçı, bugün birlik genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek tarım konusunda hükümete ve bakanlığa eleştirilerde bulundu.

 

Çiftçinin hükümetten alacağı olduğunu, 2010 beyanlarının bile henüz tamamlanmadığını ve hatanın bakanlıkta olduğunu iddia eden Kabakçı, çiftçinin ekim döneminde bulunduğunu, bir taraftan borçlanan çiftçinin diğer taraftan devletten alacağı bulunduğunu, Doğrudan Gelir Desteği konusunda gerekenin yapılmadığını söyledi.

 

Bakanlar Kurulu’nun bugün toplandığını belirten Kabakçı, hükümetin sorunlarla ilgili kararlar üretmesini dileyerek, “Üretmezlerse tarım kesiminin tepkisi büyüyecek” dedi.

 

Kabakçı, tarım kesiminin tarımdan kopmasının kimseye faydası olmayacağını ifade ederek, “lokomotif” olarak nitelendirilen önde gelen sektörlerden turizmin de, tarım ürünleri ve tarımsal sanayiyle desteklenmemesi halinde bir faydasının bulunmadığını kaydetti.

 

Kabakçı, sorunların giderilmemesi halinde, “seçim zamanı köylüyü bayrak edinenlerin, köylüyü yanlarında bulamayacaklarını” savundu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 818 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler