1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CHAMPAGNE: KONUYA YABANCI DEĞİLİM
CHAMPAGNE: KONUYA YABANCI DEĞİLİM

CHAMPAGNE: KONUYA YABANCI DEĞİLİM

Basın toplantısında ilk sözü alan Futbol Federasyonu Başkanı Sertoğlu, Champagne’in davetlerini kabul ederek, Kuzey Kıbrıs’a gelmesinden dolayı teşekkür ederken, bu ziyaretten mutlu olduğunu söyledi. Sertoğlu devamla göreve geldikleri günden

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun davetlisi olarak önceki gün adaya gelen Jerome Champagne, dün bir dizi görüşmeye katıldı. KTFF’ye gelen Campagne, futbolda adanın kuzeyindeki duruma yabancı olmadığını dile getirdi. FIFA’daki görevinden 2010 yılında ayrıldıktan sonra “Football Future” adlı danışmanlık şirketini kuran Champagne, izolasyonlardan kaynaklanan sorunları aşma adına lojistik destek vermeye hazır olduğunu belirtti

 

Necmi Belge

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun özel davetlisi olarak, geçtiğimiz Pazartesi günü Kuzey Kıbrıs’a gelen eski UEFA Dış İlşkiler Sorumlusu Jerome Champagne dün, Futbol Federasyonu’nu ziyaret ederken, Kıbrıs Türk spor medyası ile de tanıştı.

Dün, saat 10.00 da, Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Orçun Kamalı ile Futbol Federasyonu’na gelen Champagne, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu başkanlığındaki heyetle ve spor medyasını ile bir toplantı gerçekleştirdi.

 

SERTOĞLU “CHAMPAGNE DURUMU YERİNDE GÖRMEYE GELDİ”

 

Basın toplantısında ilk sözü alan Futbol Federasyonu Başkanı Sertoğlu, Champagne’in davetlerini kabul ederek, Kuzey Kıbrıs’a gelmesinden dolayı teşekkür ederken, bu ziyaretten mutlu olduğunu söyledi.

Sertoğlu devamla göreve geldikleri günden beri yıllardır, spor ambargosundan dolayı mağdur olan Kıbrıs Türk futbolunun önünü açmak için bir takım girişimler başlattıklarını dile getirdi.

Champagne’in Kuzey Kıbrıs’a davet edilmesinin bu bağlamda bir girişim olduğunu ifade eden Sertoğlu, kendinden önceki Federasyon başkanlarının da bu konunda girişimleri olduğunu ancak, bir sonuç alınamadığını anımsattı.

Ne var ki, UEFA ve FIFA ile yapılan görüşmelerde Champagne’in de yer aldığını ve görüşmelerdeki tüm detaylara sahip olduğunu dile getirten Sertoğlu, bugüne kadar gerek FIFA, gerekse UEFA ile yapılan görüşme tutanakları hakkında bir bilgiye sahip olmadıklarını söyledi.

Sertoğlu, Champagne’in görüşmelerde olan biri olarak, tüm bu bilgilere  sahip olduğunu  bu nedenle ondan yararlanacaklarını dile getirirken, Champagne ile birlikte bu izolsayonları aşmak için bir yol haritası bulacaklarını sözlerine ekledi.

 

CHAMPAGNE “KONUYA YABANCI DEĞİLİM”

Sertoğlu’ndan sonra söz alan FIFA Uluslararası Dış İlişkiler eski Genel Sekreteri Jerome Champagne, UEFA’daki görevinden 2010 yılında ayrıldığını anımsattıktan sonra, Avrupa’da spor konusunda bir danışmanlık bürosu açtığını ve futbola bu açıdan hizmet etmeye çalıştığını söyledi.

UEFA’da resmi bir görevi olmadığını anımsatan Champagne, bu ziyaretin sadece özel bir ziyaret olduğunun altını çizdi.

Ziyarette, UEFA’daki deneyimlerini Kıbrıs Türk futbol Federasyonu’na aktaracağını dile getiren Champagne bir soru üzerine 2008 yılında UEFA Başkanı Platini ile KOP’un 50’nci kuruluş yılında Güney Kıbrıs’ı ziyaret ettiklerini anımsattı.

Bu ziyarette, KOP’a üye tek Kıbrıslıtürk takımı Çetinkaya başkan ve yöneticileri ile tanıştığını ve Kıbrıs Türk futbolu hakkında bilgi aldığını belirtti.

Bu nedenle, Kıbrıs Türk futbolunun izolasyonlardan kaynaklanan sorunlarına yabancı olmadığını dile getiren Champagne, bu sorunu aşmak için her türlü lojistik desteği vermeye hazır olduğunu sözlerine dile getirdi.

Resmi bir görevi olmamasına rağmen, UEFA-FIFA’da etkili dostları olduğunu belirten Champagne, tüm bilgileri elde ettikten sonra ne yapabileceklerini Futbol Federasyonu yetkilileri ile görüşeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 693 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler