1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CHAMPAGNE BUGÜN ADADA OLACAK
CHAMPAGNE BUGÜN ADADA OLACAK

CHAMPAGNE BUGÜN ADADA OLACAK

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun daveti üzerine Fransız futbol adamı Jerome Champagne bugün ülkemize gelecek. Futbol Federasyonu, FIFA ve UEFA’da uzun süre görev alan Champagne ile uluslararası platformdaki sorunları çözebilmek için görüş a

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun daveti üzerine Fransız futbol adamı Jerome Champagne bugün ülkemize gelecek.

Futbol Federasyonu, FIFA ve UEFA’da uzun süre görev alan Champagne ile uluslararası platformdaki sorunları çözebilmek için görüş alışverişinde bulunacak.

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu imzası ile yayınlanan Champange’nin ziyareti ile ilgili basın bildirisi şöyle:

 “Ülke futbolunun içinde bulunduğu çıkmazdan nasıl kurtulabileceğiyle ilgili uzun süredir yapmış olduğumuz temaslar sonucunda, yıllarca UEFA ve FIFA’da üst düzey görevlerde bulunmuş ve ülkemiz futbolunun içinde bulunduğu durumu yakından bilen Sayın Jerome Champagne; futbolumuzun geleceğiyle ilgili bize danışmanlık yapıp, uluslararası platformdaki sorunları çözebilmek amacıyla görüşmeler yapmak üzere ülkemize davet ettik. Sayın Jerome Champagne 7 Mayıs 2012 tarihinde aramızda olacaktır. Spor kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

JEROME CHAMPAGNE KİMDİR?

 

14 yıl Fransa elçisi olarak çalıştı. Fransa’da haftalık spor dergisinde yazarlık yaptı. 1998’de Fransa’da yapılan Dünya Kupası organizasyonunda “diplomatik danışman” ve “protokol müdürü” olarak çalıştı. Daha sonra 11 sene FIFA’da spor-politika, futbol-hükümet ilişkilerinde, Afrika ile üye ülkeler arasındaki ilişkilerde ve FIFA altında bulunan sporcu birlikleri ile ligler ve kulüpler arasındaki ilişkilerin modernize edilmesi ve olimpiyat örgütü gibi örgütlerle de ilişkilerde önemli görevler almıştır.  “Kıbrıs’ta Futbol”la ilgili FIFA’da yer alan toplantılarda FIFA adına bu toplantılarda bizzat bulundu. FIFA’daki görevinden ayrıldıktan sonra “FOOTBALL FUTURE” adında kurdukları dernekle, futbolla ilgili her türlü organizasyon ve danışmanlığı dünya çapında yapmaya başlamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 493 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler