1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CEZAEVİNDEN FİRAR EDECEKTİ
CEZAEVİNDEN FİRAR EDECEKTİ

CEZAEVİNDEN FİRAR EDECEKTİ

BABASINI HAPİSTEN KAÇIRAMADI, YAKALANDI! Dört yıl önce Gaziantepli İş adamı Mehmet Emin Aytekin’i planlayarak acımasızca öldüren ve müebbet hapse mahkum edilen mahkum Serdar Nehir geçtiğimiz hafta hapishaneden kaçmaya çalışırken yakalanması ardınd

A+A-

 

BABASINI HAPİSTEN KAÇIRAMADI, YAKALANDI!

 

 

Dört yıl önce Gaziantepli İş adamı Mehmet Emin Aytekin’i planlayarak acımasızca öldüren ve müebbet hapse mahkum edilen mahkum Serdar Nehir geçtiğimiz hafta hapishaneden kaçmaya çalışırken yakalanması ardından bu kez de kendisine yardım ettiği iddia edilen oğlu Onur Nehir tutuklandı. “Kasti hasar” ve “mahpusların firarına yardımcı olmak” suçuyla bağlantılı olarak tutuklanan Onur Nehir dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, Başsavcılık adına İddia Makamı’nda Savcı Emine Taşkın ve Savunma Avukatı hazır bulundu. Taşkın, meselenin tahkikat memuru Mehmet Sevinç’i mahkemeye tanık olarak dinletti.

Sevinç, mahkemede verdiği yeminli şahadetinde zanlının “kasti hasar” ve “mahpusların firarına yardımcı olmak” suçuyla bağlantılı olarak tutuklandığını belirtti. Polis Sevinç: “Zanlı Ağustos ayı ile 1 Eylül tarihleri arasında Lefkoşa Cezaevinde hükümlü tutuklu olarak bulunan Serdar Nehir, yeni bina ziyaretçi bölgesi içerisinde bulunan ziyaretçi görüşme yerindeki 1x20 ebadındaki 8 mm’lik toplam 12 adet demir parmaklıkları firar etme amacıyla kesmeye çalıştı. Daha önceden öz oğlu olan zanlıdan görüşme esnasında almış olduğu 21 cm uzunluğundaki demir bıçkısıyla, yine zanlının kendisine gözcülük yaptığı bir esnada kısmen kesip kasti hasara uğratmıştır” dedi. Meseleyle ilgili olarak Serdar Nehir ve oğlu Onur Nehir’den temin edilen gönüllü ifadelerinin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini belirten Mehmet Sevinç, ayrıca suçla bağlantılı olarak 3 kişinin olduğunu ve bu şahısların arandığını söyledi. Sevinç, tahkikat amaçlı zanlının 8 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Kıdemli Yargıç Ulutekin de, polis memurunun talebini dikkate alarak zanlı Onur Nehir’in 8 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1526 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler