1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CEZAEVİ GÖRÜNTÜLERİ İNTERNETTE
CEZAEVİ GÖRÜNTÜLERİ İNTERNETTE

CEZAEVİ GÖRÜNTÜLERİ İNTERNETTE

İçişleri Bakanlığı’nda “danışman” olarak görev yapan bir yetkiliye ait olduğu iddia edilen internet sitesi, Merkezi Cezaevi’nde mahkûmları görüntüleyerek internette yayınladı. Mahkumları ve hücreleri gösteren görüntüler, youtube ü

A+A-

 

 

İçişleri Bakanlığı’nda “danışman” olarak görev yapan bir yetkiliye ait olduğu iddia edilen internet sitesi, Merkezi Cezaevi’nde mahkûmları görüntüleyerek internette yayınladı.
Mahkumları ve hücreleri gösteren görüntüler, youtube üzerinden de dağıtıldı.
Mahkumların hangi koğuşlarda barındıklarını gösteren sitedeki görüntülerde Mustafa Diker cinayetinin zanlıları Erol ve İbrahim Diker de yer alıyor.

Yaklaşık bir hafta sonra mahkemeye çıkacakları günü bekleyen zanlıların görüntülerinde cezaevinde kaldıkları  hücreden, tecavüz suçlularının kaldıkları yere taşındıkları gösteriliyor.
Cezaevi koşullarında çekilen görüntülerin insan hakları açısından sorun olduğuna dair görüşler gündeme geldi.   

Henüz suçları mahkeme tarafından kanıtlanmamış zanlıların kamera kayıtları ile önce söz konusu sitede daha sonra da KANAL T’de yayınlanması tartışma yarattı.

Görüntülerin internette yayınlanmasının ardından YENİDÜZEN’e konuşan Merkezi Cezaevi Müdürü Salahi Hoca “özel izinle” böyle görüntülerin çekilebileceğine dikkat çekti.

Hoca söz konusu video kaydının İçişleri Bakanlığı tarafından verilen izinle çekildiğini doğrularken “Biz cezaevi koşullarını gizlemek istemiyoruz, isteyen basın kuruluşu bakanlık onayı ile gelip çekebilir” dedi. Kendilerine dün Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın sahibi olduğu KANAL T’den bir ekip geldiğini ve görüntüleri kayda geçirdiğini söyleyen Hoca “Erol Diker ve İbrahim Diker’in yaşadıkları ortamın saklı olmadığını gösterdik, görüntüler bizim için sorun değil” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler