1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CEZAEVİ ÇÖZÜM BEKLİYOR
CEZAEVİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

CEZAEVİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

KTAMS, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek, Merkezi Cezaevi’ndeki sorunları aktardı ve çözüm istedi.

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları (KTAMS) Genel Sekreteri İbrahim Gencal ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek, Merkezi Cezaevi’ndeki sorunları aktardı ve çözüm istedi.

GENCAL

KTAMS Genel Sekreteri İbrahim Gencal yeni bir cezaevi için bir an önce ihaleye çıkılarak, günün koşullarına uygun, çağdaş bir cezaevi binasının inşa edilmesini istediklerini dile getirdi.

PERSONEL SAYISI YETERSİZ

Merkezi cezaevinde kapasitesinin üzerinde mahkum bulunduğunu, bunun iş yükünü de arttırdığını ifade eden Gencal, bu çerçevede cezaevinin güvenliğinin sağlanmasında, mahkumlarla tutukluların sevk ve idaresinde, vardiyalarda bulunan personel sayısının yetersiz kaldığını belirtti.

Özellikle kadın mahkumların bulunduğu bölümde gece vardiyasında tek bir bayan gardiyanın görev yaptığına işaret eden İbrahim Gencal, “Tek bir kadın gardiyanın görev yapması hem cezaevinin, hem de personelin güvenliğini tehdit etmektedir” dedi.

ÇAVUŞOĞLU

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, günün koşullarına uygun, çağdaş bir cezaevinin yapılmasının şart olduğunu kaydetti.

Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmelerde, KKTC’ye yeni bir cezaevinin yapılması ve hüküm giyen insanların daha insani koşullarda yaşaması konusunda mutabık kalındığını anlattı.

Cezaevinin parasının da ayrıldığını, ancak Müteahhitler Birliği’nin ihalenin Kıbrıs’ta açılmasını istediğini, hükümetin ise birliğin bu mücadelesine saygı duyduğunu anlatan Bakan Çavuşoğlu, yeni cezaevinin inşaatına bu sebeple hala başlanamadığını anlattı.

MÜTEAHHİTLER CEZAEVİNİN BURADA İHALE EDİLMESİNİ İSTİYOR

Cezaevini hibe etmeyi isteyen Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’nın, Türkiye’de cezaevleri için ihaleye çıkarken, bunu da o kapsamda ihale etmek istediğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu, “Buradaki müteahhitler de cezaevinin burada ihale edilmesini istiyor. Bu tartışmaların içinde yeni bir cezaevi sahibi olamadık” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 804 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler