1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'CEZA VERİLMEZSE TEMİZ LİG SONU HAYAL OLUR'
CEZA VERİLMEZSE TEMİZ LİG SONU HAYAL OLUR

'CEZA VERİLMEZSE TEMİZ LİG SONU HAYAL OLUR'

Yenciami Ağdelen Kulubü, şike iddialarının artık iddianın ötesine geçen bir olgu olduğunu belirterek, yaşananlar tüm çıplaklığı ile ortaydayken daha hızlı hareket edilmesine ve yaşananların tüm kulüplere ders olacak şekilde sonuçlandırılmasına dünden daha

A+A-

 

 

Yenicami Ağdelen Kulübü dün yayınladığı bir basın bildirisi ile şike girişiminin net bir şekilde belgelendiği bir ortamda hızlı hareket edip suçluların ceza almasını, aksi taktirde temiz bir lig sonunun hayal olacağını belirtti. Erken verilecek bir karar ile herkesin rahatlayacağı belirtilen bildiride, topun artık federasyonda olduğu vurgulandı


Yenciami Ağdelen Kulubü, şike iddialarının artık iddianın ötesine geçen bir olgu olduğunu belirterek, yaşananlar tüm çıplaklığı ile ortaydayken daha hızlı hareket edilmesine ve yaşananların tüm kulüplere ders olacak şekilde sonuçlandırılmasına dünden daha çok ihtiyacımız olduğu gerçekliği ortadadır denildi.

Federasyon’un mevcut ortamda bu meseleyi çözmek için büyük bir fırsata sahip olduğu belirtilen açıklamada, şike girişiminin bu kadar net belgelendiği bir ortamda hızlı hareket edip suçlu kurum ve kişiler bir önce gereken cezaları almazsa temiz bir lig sonu hayal etmek mümkün olmayacaktır denildi. Erken verilecek kararların adı geçen kurum kişi ve kuruluşları da rahatlatacağını, eğer kişi ve kurumlar temiz ise bunun da bir an önce Federasyonun yapacağı araştırma ile ortaya çıkacağı  ve herkesin rahatlayacağı belirtildi.

Federasyonun futbolumuz adına yakaladığı bu şansı doğru kullanması halinde futbola yatırım yapan, özveri ile çalışan kulüp ve kişilerin derin bir nefes alacağı belirtilen açıklamada; aksi olması halinde futbolumuzun oldukça gerilere gidileceğinin üzerinde duruldu. Yaşananlardan sonra eğer Federasyon bir an önce gereken yaptırımları yapmazsa yatırımcıların artık futbola mesafe ile bakabileceği, bunun da tüm futbolu derinden etkileyebilecek bir durum olduğu belirtilerek yaşanan tüm gelişmelerden sonra topun artık Federasyonda olduğunun altı çizildi.

Yenicami Ağdelen Kulubü son olarak yaptığı açıklamada, alınacak kararlarda federasyonun cesaretle adımlar atmasını beklediğini belirterek, sürecin uzaması ve gereken cezaların kişi ve kurumlara zamanında verilmemesinin hem kamuoyu vicdanı açısından hem de futbola yatırım yapanlar kurum ve kişileri rahatlatacağı gerçeği önemle vurgulandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 505 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler