1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ceyhun kardeş, bizlerden selam götür
Ceyhun kardeş, bizlerden selam götür

Ceyhun kardeş, bizlerden selam götür

Tanınmamış bir ülkede yaşamak gerçekten zor. Hele hele sporla uğraş vermek, böylesi bir ülkede daha da zor. Sporcu kökenli aileler için ise dışa açılamamanın getirdiği moralsizlik, uğraş verdikleri branşda onları daha fazla çalışmamaya itmektedir. İşe b

A+A-

 

 

Tanınmamış bir ülkede yaşamak gerçekten zor. Hele hele sporla uğraş vermek, böylesi bir ülkede daha da zor.

Sporcu kökenli aileler için ise dışa açılamamanın getirdiği moralsizlik, uğraş verdikleri branşda onları daha fazla çalışmamaya itmektedir.

İşe böylesi bir ülkeye spor dalında şu ana kadar gelmiş en önemli isimlerden biri Ceyhun Eriş.

Ceyhun, önümüzde ki hafta oynanacak olan ülkemizin en önemli derbisi olan Doğan Türk Birliği – Türk Ocağı karşılaşmasında forma giyecek ve ülkemize veda edecek.

Gelişi ile konuşulan, oynadığı futbolla konuşulan ve giderken de konuşulacak olan bir isim.

Ceyhun’dan tek ricam var, Türkiye’ye döndüğü zaman, oradaki spor kamuoyuna buradaki takımlarda bulunan yeteneklerimizden bahsetmesi.

Ceyhun’un buradan götüreceği bir yetenek, ileride yüz yeteneğe çıkacağına emin olabilir.

Tesislerimiz yeterli değil, doğrudur.

Buna rağmen böylesi kötü tesislerde yetişen yıldızlarımızı daha fazla harcamama adına, yardımcı olman gerektiği inancını taşımaktayım.

Bir kez daha gelip bu tanınmamış ülkede futbol oynadığı için teşekkür ederim.

 

***

 

ZEMİN KÖTÜ, MAÇ KÖTÜ, GÜZEL OLAN 3 PUAN

 

Bir gün sonra, oynanacak olan “Süper Lig” karşılaşması olduğu bilinmesine rağmen, bir gün önce yağan yağmurlar sonunda balçık tarlasına döneceği aşikar olan sahada “İkinci Lig” maçı oynatmak akıl işi değil.

Cumartesi günü oynanan Karşıyaka – Ağırdağ Boğaz maçında iyice yoğrulan sahada bir gün sonra oynanan lapta – Doğan Türk Birliği karşılaşmasında kötü bir zemin ve bu kötü zeminde ne kadar iyi futbol oynayabilirsin düşün.

Yürümenin zor olduğu maçta futbolcular koşmaya çalıştı.

Hatırı sayılır bir seyirci önünde oynanan maçta, kimse keyif almazken, maçın son çeyreğine girildiği anda gelen tesadüfü bir gol sonrası gülen taraf Doğan Türk Birliği oldu.

Lapta, takımı bu maçta iyi bir mücadele ortaya koymasına rağmen, karşılaşma boyunca rakip Doğan Türk Birliği ceza alanı içerisine hiç denecek kadar az girdi.

Doğan Türk Birliği’nin yıldız oyuncular, böylesi kötü bir zeminde yıldızlaşamazken, tecrübeli olmaları zaman zaman gol yollarında etkili ataklar yapmalarını getirdi.

Sabri, Raif, Ahmet Saygı, Ceyhun, Salih gibi isimler son vuruşları çok kötü kullanarak takımlarını gollerden ettiler.

Münür’ün sağdan getirip orta karışımı yapığı vuruş ceza alanı içerisinde Lapta devans oyuncusuna çarpıp ağlarla buluşması, berabere tamamlanır dediğimiz maçta Doğan Türk Birliği üç puanı alan taraf oldu.

Önümüzdeki hafta ilk yarının son maçında “Leymosun derbisi” var.

Doğan Türk Birliği – Türk Ocağı derbisinde, bu oyun Doğan Türk Birliğine kayıplara sebebiyet verebilir.

Dikkatli olmaları gerek. Yoksa böylesi kötü oyundan sonra üç puanı aldık diye maça motive olmadıkları takdirde Ocak’dan her şey beklenir.

Lapta devre arasında yapacağı çalışmalar sonrasında durumunu belli edecek. Özellikle gol proplemini çözdüğü takdirde, eldeki kadroyu da koruya bilirse ikinci yarı iyi işler çıkarır. Yok aynen devam ederse ligin sonunda kötü günler yaşaya bilir.

Kısacası bu maçta Zemin kötü, maç kötü, güzel olan doğan için 3 puan.     

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1311 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler