1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇEVRE VE DOĞA İÇİN BİR NEFES VER' KAMPANYASI YARIN
ÇEVRE VE DOĞA İÇİN BİR NEFES VER KAMPANYASI YARIN

'ÇEVRE VE DOĞA İÇİN BİR NEFES VER' KAMPANYASI YARIN

Üstel, Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek “Geri Dönüşüm Projesi” ile Bakanlığı himayelerinde yapılacak “Çevre ve Doğa İçin Bir Nefes Ver” isimli temizlik kampanyası hakkında, basına bilgi verdi.

A+A-

 

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek “Geri Dönüşüm Projesi” ile Bakanlığı himayelerinde yapılacak “Çevre ve Doğa İçin Bir Nefes Ver” isimli temizlik kampanyası hakkında, basına bilgi verdi.

Üstel, “Kağıt Atıkların Geri Dönüşümü Projesi”nin uygulanmasının 13 Şubat 2012 tarihinde yayınladıkları genelgeyle destekleyerek tüm Bakanlıklar, Daireler ve bağlı olan Kurum ve Kuruluşlarda gerçekleştireceklerini belirtti.

“ÇEVRE VE DOĞA İÇİN BİR NEFES VER”

“Çevre ve Doğa İçin Bir Nefes Ver” temizlik kampanysının yarın saat 09:00’dan itibaren KKTC genelinde belirlenen güzergahlarda başlayacağını söyleyen Üstel, “Hedefimiz güzel adamızı temizleyip ayrıca ülkemizde 12 Mart 2012 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 18/2012 sayılı Çevre Yasası hakkında halkımızı bilgilendirmek. Yeni yasamız sayesinde çevreyi kirletmenin cezai yaptırımını uygulayabilmemiz için tüm halkımızın aynı heyecanla ve istekle desteğini ve katılımını diliyoruz” dedi.

TEMİZLİK GÜZERGAHLARI

Gönüllülük esasına dayanan Çevre ve Doğa İçin Bir Nefes Ver kampanyası yarın saat 09.00’da Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel tarafından Girne-Lefkoşa yolu Boğazköy kavşağında başlatılacak.

Kampanyaya başta Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere tüm kamu, kurum, kuruluşlar, okullar, belediyeler, oteller ve sivil toplum örgütleri destek verecek.

Kampanya, Lefkoşa, Gönyeli, Dikmen, Gazimağusa, Güzelyurt, Değirmenlik, Lefke, Lapta, Girne, Alsancak, Esentepe, Çatalköy, İskele, Beyarmudu, Tatlısu ve Yeniboğaziçi Bölgelerinde ilk etapta temizlenmesi gerektiği tespit edilen yerlerde yapılacak ve bölge belediyelerinin katkılarıyla tüm gün sürecek.

Kampanya çerçevesinde temizlenecek bölgeler ve sorumlu kurumlar şunlar;

“Lapta Belediyesi -oteller bölgesi ana yolları, Alsancak Belediyesi – Yeşiltepe - Ilgaz, İncesu - Malatya yolu ile Deniz Kızı Bölgesi, Esentepe Belediyesi - Teknecik santralinden Bahçeli - Küçük Erenköy sınırına kadar olan anayol bölgesi, Çatalköy Belediyesi - Teknecik santralinden Bahçelievler Sitesi karşısındaki alanlar, Girne Amerikan Üniversitesi -üniversite kampusu karşısındaki Zeytinlik çevre yolundan trafik ışıklarına kadar olan bölge, Güzelyurt Belediyesi çalışanları ve Şehit Turgut Ortaokulu öğrencileri - Akdeniz sahil şeridi, Lefke Belediyesi ve Lefke Gazi Lisesi öğrencileri -Cengiz Topel Anıtı ile Cengizköy arası sahil şeridi, Değirmenlik Belediyesi - Ercan Yonca Kavşağı İskele Belediyesi ve Bekirpaşa Lisesi - İskele Piknik Alanı, Gazimağusa Belediyesi - Gazimağusa hisar altı hendek bölgesi, Tatlısu Belediyesi, Beyarmudu Belediyesi, Yeniboğaziçi Belediyesi ise bölgelerinde temizlik çalışmalarını sürdürecekler. Lefkoşa Girne Anayolu’nun temizliğinde ise Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı tüm dairelerdeki gönüllü personel, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Karayolları Dairesi ekipleri, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Eski Eserler ve Müzeler Dairesi ekipleri, Lefkoşa Türk Belediyesi, Dikmen, Gönyeli, Çatalköy, Alsancak ve Lapta Belediyeleri ile sivil toplum örgütlerinden katılımcılar görev yapacak.”Bu haber toplam 601 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler