1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇEVRE DAİRESİ’NDEN TOZ UYARISI
ÇEVRE DAİRESİ’NDEN TOZ UYARISI

ÇEVRE DAİRESİ’NDEN TOZ UYARISI

Çevre Koruma Dairesi, toza karşı hassasiyeti olan kişiler, yaşlı ve çocukları, toz bulutu geçinceye kadar zorunlu haller dışında dışarıya çıkmamaları için uyardı.

A+A-

 

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi, toza karşı hassasiyeti olan kişiler, yaşlı ve çocukları, toz bulutu geçinceye kadar zorunlu haller dışında dışarıya çıkmamaları için uyardı.

Çevre Koruma Dairesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, KKTC’yi etkisi altına alan toz fırtınasının devam ettiğine dikkat çekilerek, Çevre Koruma Dairesi Hava Kalitesi Ölçüm Ağından elde edilen sonuçlara göre, son 24 saatte çapı 10 mikrometreden küçük olan partiküler madde konsantrasyonunun saatlik ortalamasının, Lefkoşa Bedrettin Demirel Caddesi‘nde 360 µg/m³ ( mikrogram / metreküp), Lefkoşa Küçükkaymaklı’da 137 µg/m³, Gazimağusa’da 53 µg/m³, Girne’de 135 µg/m³ , Alevkayası‘nda 218 µg/m³ Teknecik’te 79 µg/m³ ve Güzelyurt’ta da 492 µg/m³ olarak tespit edildiği kaydedildi. Çevre Koruma Dairesi’nin Hava Kalitesi Ölçüm Ağı’ndan elde edilecek değerlerin normal değerlere gelmesi halinde yeni bir duyuru yapılarak kamuoyuna iletileceği belirtildi.

Yapılan açıklamada hava kalitesi ile ilgili bilgilerin www .cevre.gov.ct.tr adresinden de takip edilebileceği bildirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 754 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler