1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇEVRE BAKANI KABUL ETTİ
ÇEVRE BAKANI KABUL ETTİ

ÇEVRE BAKANI KABUL ETTİ

Teknecik Santrali’nin zehir yaydığını Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de kabul etti. Üstel, son dönemde tam kapasite çalışmaya başlayan Teknecik Elektrik Santrali’nden gözle görülür düzeyde yoğun bir duman çıkmakta olduğuna dikkati çe

A+A-

 

Teknecik Santrali’nin zehir yaydığını Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de kabul etti. Üstel, son dönemde tam kapasite çalışmaya başlayan Teknecik Elektrik Santrali’nden gözle görülür düzeyde yoğun bir duman çıkmakta olduğuna dikkati çekti.

Üstel, baca ölçüm cihazı bulunan Teknecik Elektrik Santrali’nde hava emisyonun 2011 yılının Ocak ayında kükürt dioksit değerlerinin 1040 mikrogram/m3, Temmuz ayında ise bu miktarın 1180 mikrogram/m3 olarak ölçüldüğünü belirtti.

Göreve geldiği günden başlayarak ekibiyle birlikte elektrik santrallerinin yarattığı kirliliği giderebilmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını ifade eden Üstel, Çevre Koruma Dairesi’nin hava kalitesi izleme sisteminden alınan veriler doğrultusunda Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nı sürekli bilgilendirdiklerini belirtti.

Bakan Üstel, Teknecik Elektrik Santrali’nin de iyileştirilmesinin şart olduğunu vurgulayarak, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’la yakın mesai yaptıklarını ve başlattıkları bu çalışmaların meyvelerini toplama aşamasına geldiklerini ifade etti.

 

Bu haber toplam 766 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler