1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇETİNKAYA’YA MÜJDE
ÇETİNKAYA’YA MÜJDE

ÇETİNKAYA’YA MÜJDE

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, dün Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nü ziyaret ederek bugünlerde oto park olarak kullanılan alanın sentetik çim saha yapılacağını ve spor kompleksine dönüştürüleceğini müjdeledi. Lefkoşa’da Yusuf

A+A-

 

 

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, dün Çetinkaya Türk Spor Kulübü’nü ziyaret ederek bugünlerde oto park olarak kullanılan alanın sentetik çim saha yapılacağını ve spor kompleksine dönüştürüleceğini müjdeledi.

Lefkoşa’da Yusuf Kaptan Sahası’nın bu yıl içerisinde sentetik saha yapılacağını daha önceden açıkladıklarını söyleyen Bakan Dürüst, Çetinkaya yöneticilerinin geçtiğimiz gün kendisini ziyarete geldiklerinde böyle bir projeden bahsettiklerini belirterek, bu projenin hem Çetinkaya’ya hem de Lefkoşa bölgesindeki okullara yararlı bir proje olduğunu gördüklerini ifade etti.

 

FİTNESS ALANI VE BASKETBOL SAHASI

 

Yapmayı düşündükleri spor kompleksi içerisinde ailelerin de kullanabileceği fitness alanı ve basketbol sahasının da bulunacağını belirten Bakan Dürüst, 2012 yılı içerisinde okul sporlarında ciddi açılımlara gideceklerini, bu konuda önümüzdeki haftadan itibaren bölgelerde Beden Eğitimi öğretmenleriyle toplantılar yapacaklarını da açıkladı.

Okul sporlarına büyük önem verdiklerini söyleyen Bakan Dürüst, Lefkoşa’da Yusuf Kaptan Sahası ve Çetinkaya’nın kullanımındaki alana yapılacak olan sentetik sahadan özellikle Lefkoşa ilkokullarının da faydalanabileceğini, böylelikle kulüplerin idman sahası bulma sıkıntısı ile okulların maç yapacak saha bulma sıkıntısının sona ereceğini de söyledi.

Tesisleşmeye çok fazla önem verdiklerini de söyleyen Bakan Dürüst, bu yıl içerisinde Yusuf Kaptan Sahası ve Çetinkaya’ya yapmayı düşündükleri sentetik sahasının tamamlanacağını, bunun dışında ülke genelindeki spor kulüplerinin, kendilerine sunacakları tüm akılcı projelere de maddi manevi her türlü katkıyı yapmaya da hazır olduklarını sözlerine ekledi.

 

TATAR: “TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ten sonra söz alan Çetinkaya Türk Spor Kulübü Başkanı Mehmet Tatar da yaptığı konuşmada Bakan Dürüst’e teşekkür ederek, uzun zamandan beri bu projelerinin olduğunu, geçtiğimiz gün gerçekleştirdikleri ziyarette bu projeden Bakan Dürüst’e bahsettiklerini, Bakan Dürüst’ün de buna sıcak bakarak hemen konuyla ilgilendiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 701 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler