1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Çetinkaya’dan, Serdarlı’ya ince mesaj
Çetinkaya’dan, Serdarlı’ya ince mesaj

Çetinkaya’dan, Serdarlı’ya ince mesaj

Bazı maçlar vardır ki, maç sonrasında sayfalar yazsan yetmez; bazı maçlar vardır da bir satır bile yazmak zordur. İşte, dünkü Çetinkaya-Serdarlı maçı böyle bir maçtı. Her ne kadar da, Çetinkaya yazdıysa ve Serdarlı okuduysa da spor yazarı olarak, fazla d

A+A-

 

 

 

Bazı maçlar vardır ki, maç sonrasında sayfalar yazsan yetmez; bazı maçlar vardır da bir satır bile yazmak zordur. İşte, dünkü Çetinkaya-Serdarlı maçı böyle bir maçtı.  Her ne kadar da, Çetinkaya yazdıysa ve Serdarlı okuduysa da spor yazarı olarak, fazla da bir yorum yazmak gerçekten güçtü.

Zaten, maça giderken altıncı hissim çok sevdiğim Serdarlı için bu gece “tamam” olacağı noktasındaydı.

Nitekim, dün akşam yine başarılı bir grafik çizen orta hakem Serdar Bilgimer’in başlama düdüğü ile Çetinkaya’nın isminden ürken Serdarlı’nın kendi kabuğuna çekildiğine tanık olduk.

Halbuki, benim izlediğim Serdarlı özgüveni yüksek, rakip kim olursa olsun sahaya çıkıp, takır takır futbol oynayan bir takımdı.

Ancak, Serdarlı’yı bugünlere getiren başarılı antrenör Ali Özçalışkan, takımını bu maça psikolojik olarak hazırlayamadı. Üstelik, kaç haftadır eksik olan Kabore de bu maçta vardı.

İşte, böyle bir minvalde başlayan karşılaşmada, Çetinkaya başlama düdüğü ile Serdarlı yarı alanına yerleşirken, Serdarlı da kaderine razı bir şekilde kendi alanında Çetinkaya ataklarına direnmeye çalıştı.

Ne var ki, Batshi’nin organize ettiği, Musa Şanlıer ile Hüseyin Kayalılar’ın geliştirdiği ataklarda kaleci Uygar ile karşı karşıya kalan Çetinkaya forvetlerinden Esin Sonay ve Sherman’ın formsuz olmaları gollerin gelmesini engelledi.

Düne kadar büyük uyum gösteren Faye, Kaan Arsu, İsmet Paşa ve Salih Küçükoğlu’ndan oluşan geri dörtlü hiçbir ikili mücadele kazanmazken, Nurettin Gecekuşu, Ertan, İbrahim Kabore ile Mete Sağır adeta kayboldu. Serdarlı’da canını dişine takarak tek mücadele eden sadece 40 yaşına yanaşmış Ufuk Fırat vardı.

Çetinkaya defansı, belki de bu sezon en rahat maçını oynadı. Kendilerini ilaç niyetine rahatsız edecek bir Serdarlı atağı bile yoktu. Batshi yönetiminde oyunun temposunu istediği an yükselten, istediği an düşüren Çetinkaya, Musa’nın ikinci, Çetinkaya’nın üçüncü golünden sonra, gardı düşen Serdarlı’yı adeta perişan etti.

Aldıkları her topla, kaleci Uygar ile karşı karşıya kalan “Efsane”, bu maçta yakalayabileceği en asgari skoru elde etti: 5-0. Uygar’ın kritik kurtarışları olmasa bu maç Serdarlı aleyhine tarihi bir hezimetle sona erebilirdi.

Bir de, Serdarlı Antrenörü Ali Özçalışkan, maç süresince alabileceği önlemleri alamazken, maçın 87’nci dakikasında takımı 4-0 mağlup iken, iki futbolcu birden değiştirmesindeki espriyi anlayamadım. Anlayan varsa bana anlatsın.

Bu maçın sonucunda, kendisini bu sezon Süper Lig’de bulan Serdarlı’ya, Çetinkaya ince bir mesaj gönderdi.  Bunu ben anladım. İnşallah Serdarlı da anlamıştır. Ha son bir söz. Korkunun ecele faydası yoktur. Önce, kendine güven Serdarlı. Sonrası gelir.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 452 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler