1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Çetinkaya zirvede yalnız
Çetinkaya zirvede yalnız

Çetinkaya zirvede yalnız

Şampiyonluk yarışına devam eden efsane Çetinkaya dün, zorlu Türk Ocağı deplasmanından üç puan alarak yoluna devam etti. Puan sayısını 39’a çıkartan sarı-kırmızılar bu hafta ikinci sıraya yükselen Küçük Kaymaklı ile arasındaki üç puan farkı kormuş o

A+A-

 

 

Şampiyonluk yarışına devam eden efsane Çetinkaya dün, zorlu Türk Ocağı deplasmanından üç puan alarak yoluna devam etti.

Puan sayısını 39’a çıkartan sarı-kırmızılar bu hafta ikinci sıraya yükselen Küçük Kaymaklı ile arasındaki üç puan farkı kormuş oldu. Bu sezon şampiyonluğu kafasına takmış olan Çetinkaya,  böylece zirvede yalnız kalmış oldu.

Girne 20 Temmuz Stadı’ndaki bu önemli maça fırtına gibi giren Çetinkaya, adeta alabora olan Türk Ocağı önünde birinci dakikadan itibaren net gol pozisyonları yakaladı. Sahaya cezalı Serkan Önet ve sakat Serhan Önet’ten yoksun çıkan Çetinkaya orta sahada uyguladığı müthiş pres ile Musa Büyük, Uğur Paşa, Ertan Bulut ve Akın ile Türk Ocağı’nın kendi yarı sahasına hapsetti.

Orta sahadan ileriye uzatılan derinleme paslar ile Türk Ocağı defansının dengesini bozan Çetinkaya, Batshi ile Esin ve geriden gelen Ertan ile net pozisyonlar yakaladı. Bu ilk poziyonlarda başarılı olan kaleci Hüseyin Şerfilali’yi Uğur’un müthiş ara pasını yakalayan Batshi’nin aşırtma bir vuruşla attığı gol Türk Ocağı’nın kilidini çözdü.

Golü yemesine rağmen, orta sahada ve defansta bir türlü toparlanamayan Türk Ocağı’nda Nurcan, Aksel, Deniz, Talat tel tel döküldü. Bu dakikalarda Türk Ocağı’nda ne bir kademe, ne de orta sahada pres vardı. Böyle olunca da, Çetinkaya defansını bile ileriye çıkartınca, Türk Ocağı yarı alanı adeta yol geçen hanına döndü.

Durumu böyle fecaat arzeden Türk Ocağı’nda kalede Hüseyin Şerif Ali, hücumda Murat Gertik ile Nuri ayakta kalan Türk Ocağı’nda Nuri’nin Çetinkaya defansını zorlaması ile kazanılan penaltı Türk Ocağı’nın umutlarını yeşertti.

Ne var ki, penaltıyı yaptıran Nuri yine penaltıyı kullanmaya kalkınca topu kaleci Hasan Piro’ya teslim etti. Kanımca, bir dakika önce penaltı yaptıran Nuri’ye, takımda ayağına hakim Murat Gertik gibi bir futbolcu varken, penaltıyı kullandırmak yanlıştı diye düşünüyorum.

Eğer, Türk Ocağı soyunma odasına bu gol ile gidebilseydi, ikinci yarıda avantajlı olacaktı. Çünkü, ikinci yarıya hızlı başlayan taraf Türk Ocağı idi. Daha, 56’ncı dakikada Murat Gertik’in golü ile aradaki farkı bire düşüren sarı-siyahlılar bu yarıda oyunun tek hakimiydi.

Yani, roller değişmişti ve net pozisyona giren Türk Ocağı vardı sahada bu yarıda. Halbuki, devre bitereken Çetinkaya’nın ikinci yarıda farkı artıracağı düşüncesi genel bir kanaat oluşturmuştu statta.

Ancak, gelişen Türk Ocağı ataklarında Murat Getrtik’e ayak uyduramayan Türk Ocağı forveti, son vuruşlarda başarılı olamayınca, en az bir puanı hak ettiği maçtan yenik ayrılmak zorunda kaldı.

Maçın orta hakemi Ecvet Kanatlı, yardımcılarıyla birlikte vasat bir yönetim gösterirken, Çetinkaya aleyhine verdiği penaltı kararında yüzde yüz haklıydı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 733 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler