1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇETİNKAYA ŞAMPİYONLUK İÇİN
ÇETİNKAYA ŞAMPİYONLUK İÇİN

ÇETİNKAYA ŞAMPİYONLUK İÇİN

Telsim Süper Ligi’nin 24’üncü hafta maçları bugün ve yarın oynanıyor. Lider Çetinkaya yarın oynayacağı Doğan Türk Birliği karşılaşmasını kazandığı takdirde 2011-2012 futbol sezonu şampiyonu olacak. Küme düşme mücadelesi veren Gönyeli, Göçmenkö

A+A-

 

 

Küme düşme mücadelesi veren Gönyeli, Göçmenköy, Düzkaya, Tatlısu takımları maçlarını bugün oynarken, şampiyonluk yarışında mücadele eden Çetinkaya ve Küçük Kaymaklı maçlarını pazar günü oynayacak

 

Hüseyin KIRAL

Telsim Süper Ligi’nin 24’üncü hafta maçları bugün ve yarın oynanıyor. Lider Çetinkaya yarın oynayacağı Doğan Türk Birliği karşılaşmasını kazandığı takdirde 2011-2012 futbol sezonu şampiyonu olacak. Küme düşme mücadelesi veren Gönyeli, Göçmenköy, Düzkaya, Tatlısu takımları maçlarını bugün oynarken, şampiyonluk yarışında mücadele eden Çetinkaya ve Küçük Kaymaklı maçlarını Pazar günü oynayacak.

 

Bugün

Türk Ocağı ­- Mağusa T.G. (Mehmet Sezener)

Play - off oynayacak olan takımlardan olan Türk Ocağı yerini garantileme adına çıkacağı Mağusa Türk Gücü karşılaşmasında elde edeceği galibiyetle alacağı üç puan kendisini play – off’a üç puanla başlamasına neden olacak. Mağusa Türk Gücü sadece prestij için oynuyor.

 

Lapta - Yenicami (Serkan Şimşek)

Lapta kendi evi ve seyircisi önünde konuk edeceği Yenicami karşısında alacağı üç puan, tıpkı Türk Ocağı gibi play - off serisine avantajlı başlamasına olanak sağlayacak. Yenicami de prestij için oynayan takımlardan.

 

B.Bağcıl - Göçmenköy (Osman Özpaşa)

Bostancı Bağcıl, kendi evinde ve seyircisi önünde oynayacağı Göçmenköy maçından elde edeceği bir galibiyet kendilerinin son iki haftada rahat bir nefes almalarını sağlayacak ve play - off’un dışında bırakacak. Göçmenköy son iki haftaya sıkıntılı girmeme adına an azından bu karşılaşmadan bir puan çıkarmak için oynayacak.

 

Gönyeli - Düzkaya (Mehmet Malek)

Geçtiğimiz hafta Cihangir karşısında elde ettiği galibiyetle yeniden lige dönen Gönyeli, oynayacağı son üç haftada alacağı dokuz puan ligde play - off oynamasını belkide ligde kalmasını sağlayacak ama önce Düzkaya maçını geçmesi gerekiyor. Düzkaya ise bu maçtan puan veya puanlar çıkarmadığı takdirde son iki haftaya Gönyeli’den daha zor duruma düşebilir.

 

Cihangir - Tatlısu (Savaş Tilki)

Tastlısu için son üç hafta çıkmayan candan umut kesilmez maçları. Küçük Kaymaklı ve Çetinkaya maçlarını kaybettiği zaman önümüzdeki sezon bir alt ligde mücadele eder gibi görünen Tatlısu’nun Cihangir karşısında üç puan almak şart. Cihangir ise prestij için maçlarına çıkıyor.

 

Pazar

Çetinkaya - Doğan Türk Birliği (Fehim Dayı)

Lider Çetinkaya, Doğan türk birliği karşısında alacağı üç puan 2011-2012 futbol sezonu Telsim Süper Lig şampiyonu olmasını sağlayacak. Bu nedenle kendi evinde oynayacağı karşılaşmadan üç puan alıp işi daha sonraki haftalara bırakmak istemiyor. Doğan Türk Birliği ise maçlara prestij için çıkıyor. Tek hedefi Daikin Kıbrıs kupasını kazanmak

 

K.Kaymaklı - Lefke (Serkan Durmaz)

Çetinkaya’nın şampiyon oldu gözü ile bakıldığı ligde oynanacak olan Küçük Kaymaklı -Lefke karşılaşması sadece prestijten öteye gitmez. Ancak Küçük Kaymaklı, Çetinkaya’ya kaptırdığı şampiyonluğu yanı sıra kupayıda Doğan Türk Birliğine kaptırmamak için son haftayı bekleyecek.

 

 

 

 

Bu haber toplam 570 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler