1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Çetinkaya şampiyon
Çetinkaya şampiyon

Çetinkaya şampiyon

Nereden bakarsanız bakınız bir derbi, ezeli bir rekabet, ilk karşılaşmanın Yenicami açısından prestij ve şampiyonluk umutlarının canlı kalmasına neden olan bir karşılaşmasıydı. Çetinkaya’nın rakiplerinden 7 puan önde olması oyun açısından biraz rah

A+A-

 

 

 

Nereden bakarsanız bakınız bir derbi, ezeli bir rekabet, ilk karşılaşmanın Yenicami açısından prestij ve şampiyonluk umutlarının canlı kalmasına neden olan bir karşılaşmasıydı.

Çetinkaya’nın rakiplerinden 7 puan önde olması oyun açısından biraz rahat olmasını gerektirebilirdi. Ancak savunmada Serkan’ın olmaması önemli bir dezavantajdı. Buna karşın oyuna iyi başlayan, pozisyon bulan Çetinkaya idi. İlk dakikalarda yakaladığı fırsatları gole çevirseydi, belki de maç ilk yarıdan kopardı. Ancak ani gelişen bir Yenicami atağında kaleci Hasan’ın Massa’ya yaptığı faulü orta hakem Ecvet Kanatlı sarı kartla değerlendirip penaltı verince oyunun şekli değişti. Ecvet’in Hasan’a gösterdiği kart, kırmızı da olsaydı eminim kimse neden kırmızı kart gösterdi diye şikayet edemezdi.

Yenicami kaybedecek bir şeyi olmadığı için oyuna daha stressiz başladı. Önemli oyuncu Erdinç ve Göktaş’ın olmaması orta sahada açıklar vermesine neden oldu. Böyle önemli bir maçta görev alan Hascan, bana göreve görevini yapan futbolcuların başında gelirdi. İkinci yarıda oyundan alınması yanlış bir karar olmuştur. O’nun oyundan alınması ile orta saha çöktü ve arka arkaya goller yenmesine sebep oldu.

İlk devreyi 1-0 yenik kapatan Çetinkaya, ikinci devreye savunmadan Hüseyin Taşçı’yı oyundan alarak Cemre ile başlayınca oyunun kaderi de o andan itibaren belli oldu. Oyuna hızlı başlayan Çetinkaya daha ilk dakikalardan pozisyon bulmaya ve gol noktalarında etkili olmaya başladı. 55’inci dakika dolarken, çok iyi bir varyasyon ve organize geliştirdikleri atakla golü bulunca oyundaki hakimiyeti de başlamış oldu.

Bu andan itibaren oyunda tempo iyice yükseldi. Yenicami şuursuz atak yaparken, Çetinkaya daha bilinçli ve organize atak geliştirmeye devam etti. Birçok pozisyon yakaladılar, ancak ikinci gol Batshi’nin mükemmel serbest atışından geldi ve oyun o noktadan sonra koptu.

Yenicami, dağınık bir futbol oynadı. İleride Massa yalnız kaldı, o nedenle gol noktalarında fazla etkili olamadılar. Halbuki Massa’nın yanına Ünal’ı monte etmiş olsaydı, Çetinkaya savunmasında Serkan’ın yokluğundan önemli açıklar verebilirdi.

Akşamki maç, iki takımın teknik adamlarının taktik yöndeki ve oyuncu değişikliklerindeki kararlarıyla sonuç buldu. Turan hoca Cemre’yi oyuna alıp hücum gücünü arttırırken, İltaç hocanın Hascan’ın oyundan alması, orta sahayı tamamen kaybetmesine neden oldu. Çetinkaya galibiyeti daha çok hak eden taraftı. Tecrübeleri, kendilerine olan özgüvenleri ve soğukkanlılıkları ile mağlup durumdan galip duruma gelmeyi başarmıştı.

Bu takımın artık şampiyon olmaması mucizelere bağlıdır. Özellikle ikinci devrede sergiledikleri futbolla tüm futbolseverlerin beğenisi kazanıp şampiyonluğu hak eden bir futbol oynamışlardır.

Ecvet Kanatlı’ya gelince vasatın altında bir maç yönetti. Mücadeleye izin verirken, sertliklere de fazlasıyla tolerans gösterdi.  Maçın sonlarına doğru gösterdiği cömertçe kartların bence hiçbir anlamı yoktur. Önemli olan kritik anlarda karar vermek ve oyunun kaderini etkilememektir.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 987 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler