1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇETİNKAYA, GÖNYELİ’YE ODAKLANDI
ÇETİNKAYA, GÖNYELİ’YE ODAKLANDI

ÇETİNKAYA, GÖNYELİ’YE ODAKLANDI

Telsim Süper Lig’in ilk devresini lider olarak tamamlayan ve Daikin Kıbrıs Kupası 2’nci tur maçında pazar günü Gönyeli ile karşılaşacak olan Çetinkaya hazırlıklarını dün yaptığı antrenmanla sürdürdü. Çetinkaya bugün gerçekleştireceği son antre

A+A-

 

 

 

Altay: “Geçtiğimiz yıl sıkıntılı bir kupa finali oldu ve bu kupayı sonuç olarak kazandık. Ama bu kupa camia olarak bir türlü içimize sinmedi. Bu yıl iki kulvarda da var olma mücadelesindeyiz. Amacımız galip gelmektir”

 

Telsim Süper Lig’in ilk devresini lider olarak tamamlayan ve Daikin Kıbrıs Kupası 2’nci tur maçında pazar günü Gönyeli ile karşılaşacak olan Çetinkaya hazırlıklarını dün yaptığı antrenmanla sürdürdü. Çetinkaya bugün gerçekleştireceği son antrenman ile hazırlıklarını tamamlayacak ve maç saatini bekleyecek.

 

ALTAY: “AMAÇ GALİP GELMEK”

 

Çetinkaya’da teknik direktör Turan Altay Gönyeli karşısında galip gelmek istediklerini söyledi. Altay “Kupada rakibimiz Gönyeli. Geçtiğimiz yıl sıkıntılı bir kupa finali oldu ve bu kupayı sonuç olarak kazandık. Ama bu kupa camia olarak bir türlü içimize sinmedi. Bu yıl iki kulvarda da var olma mücadelesindeyiz. Amacımız galip gelmektir” diye konuştu.

 

“CEDRİC OLAYI HESAPTA YOKTU”

 

Hazırlıkların gayet iyi gittiğini ve sıkıntıları olmadığını belirten Altay transferle ilgili hedeflerine ulaştıklarını kadrolarına bir yerli bir de TC kontenjanı doğrultusunda oyuncu kattıklarını söyledi. Hiç hesapta olmayan bir Cedric olayı yaşadıklarını söyleyen Altay transferin son gününe kadar bu açığı kapamak için uğraş verdiklerini ancak şartların uygun olmaması sonrası bunu gerçekleştiremediklerini söyledi. Altay “Bizim için çok büyük bir sorun değil. Çok değerli oyuncularımız var. Bu yarışın içerisinde vardık, var olmaya da devam edeceğiz. Cedric’siz yapmış olduğumuz hazırlık maçlarında bir sıkıntı yaşamadık” diye konuşurken “Zaten oynayan takım içerisinde birçok adamın yeri kendi mevkileri değil. Mesela Akın santrfordur, orta sahanın solunda oynatıyoruz. Serhan stoper oynayan bir oyuncuydu, onu da ön liberoda oynattık. Hüseyin Taşçı stoper bir oyuncu, onu da savunmanın sol tarafında oynatıyoruz. Bu değişikliği yapabiliyoruz ve oynuyor oyuncularımız da. Forvette de sıkıntı çektiğimiz andan itibaren orada oynatabileceğimiz oyuncumuz var ama Cedric büyük kayıp. Anlaştığımız Ediz’i de o bölgede oynatabiliriz” diye konuştu. Cedric’in geri gelmesi halinde nasıl bir tavır takınırsınız sorusuna Altay “Cedric ile hiç konuşma imkanı bulamadık. Eğer geri dönerse mazereti nedir ona bakarız. Mazeretine bakılır, yönetim kurulu nasıl bir karar verirse ona göre hareket edilir” dedi.

 

“TRANSFERİN SON GÜNÜNDE YAŞANANLAR ÇAĞ DIŞILIK”

 

Ara transferin son gününde Futbol Federasyonu’nda yaşanan hareketli saatler konusunda görüşlerini sorduğumuz Altay “Basında çıkan bütün başlıklara katılıyorum. Orada bir rezalet, kötü bir ortam vardı. Ama maalesef memleketimizde şartlar bu şekilde yürütülüyor. Başka ülkelerde bu işleri futbolcuların menajerleri halleder. Futbolcular böyle bir durum ile karşılaşmazlar. Menajer oturur ve anlaşır. Ne yazık ki biz daha ilkel metotlarla uğraşıyoruz” dedi. “Tabi bu yabancı konusunda da ülkemiz futbolunun UEFA’ya üye olmaması sıkıntı yaratıyor. Bir Cedric olayında da bunu gördük. Yaptığınız mukavelenin hiçbir bağlayıcılığı yok. Bundan dolayı yabancı oyuncular konusunda da sıkıntı yaşıyoruz. Transferin son günü Federasyon’da yaşanan olay tamamen bir rezaletti, çağ dışı bir olaydı” diyen Altay, “Ben futbolculuk ve antrenörlük hayatımda ilk defa böyle bir olaya şahit oldum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1033 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler