1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Çetinkaya çok rahat kazandı
Çetinkaya çok rahat kazandı

Çetinkaya çok rahat kazandı

Çetinkaya çok rahat bir galibiyet elde etti. Maçta galibiyete dört golle ulaştılar, ancak sayısız gol kaçırdılar. Çetinkaya oturmuş bir takım, futbolcular birbirlerinin özelliklerini çok iyi tanıyorlar. İyi paslaşıp, hızlı hücuma çok iyi kalkıyorlar. At

A+A-

 

 

 

Çetinkaya çok rahat bir galibiyet elde etti. Maçta galibiyete dört golle ulaştılar, ancak sayısız gol kaçırdılar.

Çetinkaya oturmuş bir takım, futbolcular birbirlerinin özelliklerini çok iyi tanıyorlar. İyi paslaşıp, hızlı hücuma çok iyi kalkıyorlar. Attıklar üç gol, tamamen hızlı hücumdaki başarılarından kaynaklanıyor. Attıkları ikinci gol bana ofsayt gibi geldi. Fakat Çetinkaya’nın ortaya koyduğu oyun galibiyeti fazlası ile hak eden cinstendi.

Bağcıl’a gelince. Özellikle Ertaç’ın yokluğu gol noktalarındaki etkinliğini yüzde yüz düşürmüştür. Üstelik Hakan Altın’ın da ısınma esnasında sakatlanması gol noktalarındaki etkinliğini bu maç için tamamen tüketmiştir. Doksan dakika boyunca pek pozisyon bulamadılar.

Bağcıl dünkü maçta çok kötüydü. Değil doksan dakika üç yüz altmış dakika oynasalardı, gol yapabilmeleri mucizelere bağlıydı. Coşkun, Erbay, Jeffrey, Devrim gibi tecrübeli oyuncularının olmasına rağmen sahada tel tel döküldüler.

Görevini tam anlamıyla yapan futbolcu yok denecek kadar azdı. Halbuki ilk hafta aldıkları galibiyetle, birçok takımın korkulu rüyası olmuştular. Fakat geçen hafta kendi evinde kaybedilen puandan sonra dün akşam da Çetinkaya karşısında ortaya konan futbol, hakkındaki tüm olumlu düşüncelerin ortadan kaybolmasına neden oldu.

Savunmadan tutun da forvete kadar tüm takım çok kötüydü. Ne bir gol pozisyonu ne de bir organize atak geliştirebildiler. Savunmayı kalabalık tutup, belki bir puanı koparırım düşüncesi ile ortaya koydukları oyunla Çetinkaya’nın işini kolaylaştırdılar.

Ertaç’ın olmaması bir takımın performansını bu kadar kötü etkilememeli. Ertaç büyük golcü, ancak diğer futbolcuların hiç olmazsa sahada varlıklarını hissettirmeleri gerekirdi. Çetinkaya futbolcuları biraz becerikli olsalardı, Bağcıl tarihi fark yiyebilirdi.

Çetinkaya iyi yolda. Yetenekli futbolcuları sayesinde her an gol yapabileceklerinin rahatlığını taşıyorlar. Özellikle hazırlık paslarındaki üstünlükleri rakiplerinin motivasyonlarını bozuyor. İlk devrede birçok pozisyon bulmalarına rağmen, Uğur’un golü ile rahatladılar. Takımın pas yüzdesi çok iyi. Hızlı hücumu buldukları anda kaleye gidişleri mükemmel. Musa, Batshi ve Esin gibi oyunculara sahip bir takımın da yapması gereken en önemli atak şekli bu olmalı.

Turan hoca oyuncularının özelliklerini çok iyi biliyor. O nedenle oyun anlayışını hızlı hücuma göre organize edip çok gol pozisyonu buluyor. Çetinkaya yetenek bakımından çok iyi futbolculara sahip. Futbolcularının özelliklerini sahaya olumlu yansıttıkları sürece, her maçın favorisi olarak oyuna başlayabilirler.

Bu anlayış ve disiplini kaybetmedikleri sürece sezon sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacaklardır.

 

 

 

 

Bu haber toplam 559 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler