1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Çetinkaya çaldı, söyledi
Çetinkaya çaldı, söyledi

Çetinkaya çaldı, söyledi

Sezonun öncesi ciddi sınavlardan bir tanesi olan Süper Kupa karşılaşmasına gelenler gole doydu. Açık söylemek gerekirse, maçtan önce Çetinkaya rakibi Doğan Türk Birliği’ni 4-2 mağlup edecek deseler inanmazdım. Bir hafta önce farklı bir Çetinkaya,

A+A-

 

 

Sezonun öncesi ciddi sınavlardan bir tanesi olan Süper Kupa karşılaşmasına gelenler gole doydu.

Açık söylemek gerekirse, maçtan önce Çetinkaya rakibi Doğan Türk Birliği’ni 4-2 mağlup edecek deseler inanmazdım.

Bir hafta önce farklı bir Çetinkaya, bir hafta sonra farklı bir Çetinkaya izledik.

Hafta içerisinde Turan Altay’ın açıklamalarına şöyle bir göz atacak olursak “KTSYD Kupası önceliğimiz değildi. Maçtan önce 1 hafta kamp, 8 antrenman, 3 hazırlık maçı yaptık. DTB maçında bu maçta yaptığımız hatalar olmayacak” demişti.

Takımının durumunu iyi bildiği gerçek. Nitekim söylediği gibi oldu. Kupayı kazanan sarı kırmızılılar oldu.

Çetinkaya rakibi karşısında fırsatları iyi değerlendirdi. İlk devrenin ortasında yakalann 4-0’lık skor avantajı hele işin ucunda kupa varsa, muazzam bir avantaj.

İstekli bir Batshi’nin ne kadar katkı koyabildiğini bir kez daha gördük. Sherman’ın arzusu onun 2 gol kaydetmesini sağladı. Musa’ya boş alan verildiğinde, bu şansı iyi değerlendirebildiğine tanık oldu. Tabi bu söylediklerim ilk yarı için geçerli.

Doğan Türk Birliği’ne değinecek olursak, kadrolarında gerçekten tek tek saydığımızda yetenekli oyuncular var. Son yapılan Çağan Çerkez ve Gökhan Bozkaya takviyeleri ile ligde hedefleri olan üst sıralara rahatlıkla ulaşabilirler.

Ancak takım olarak hareket edebilme açısında sorunlar ortada.

Kabul ediyorum henüz ilk dakikası dolmamış bir maçta gol yemek, maça 1-0 geride başlamak takım üzerindeki baskıyı arttırıyor. İkinci golü duran toptan kalende gördün mü, ayıkla pirincin taşını.

Ama özellikle ilk golde adam paylaşımını yapamadan kalende gol gördüysen, üçüncü ve dördüncü goldeki gibi rakiplerini boş bırakmaman gerek. Sonra 28’inci dakikada skor gelir, 4-0 olur.

İkinci devrede Ahmet Saygı ve Çağan Çerkez’in oyuna girmesi ile, gidişat değişti. Özellikle Ahmet Saygı’nın DTB hücum gücüne ne kadar katkı koyduğu ortada. İleride ve orta alanda basmadık yer bırakmadı. Keza Çağan savumadanın kendine gelmesinde biraz da olsa katkı koydu.

Anıl’ın topu almaya çıkarken Raif’e kontrolsüz çarpışı penaltı. Her ne kadar Anıl penaltıyı kurtarsa da Ahmet Saygı’nın golüne engel olamadı. KTSYD Kupası’ndaki gibi değildi Anıl, o da kendine yavaş yavaş geliyor.

İlk devrede rakibini önde basan Çetinkaya, ikinci devrede bu kez kendi yarı sahasında baskı yedi. Yapılan pas hataları, kalelerinde pozisyon görmelerine neden oldu. Ahmet Sönmez’in golü umutlandırsa da Doğan’ı, yeterli olmadı. İleride organize atak geliştirme konusunda da sıkıntılar var.

Sanırım Doğan Türk Birliği’nin Cihangir mesaisinde Caner hocanın üstünde duracağı nokta öncelikli olarak savunma kurgusu, ardından bu organize atak geliştirme durumu.

Çetinkaya’nın kendine gelmesi sonrası geçtiğimiz hafta Küçük Kaymaklı karşısındaki hezimet bu kupayla unutturuldu. Bu maçta kısaca Çetinkaya çaldı, Çetinkaya söyledi. Lig öncesi ciddi sınavdan başarı ile çıktılar.

Son olarak bir tebriği Futbol Federasyonu hak ediyor sanırım. Cihangir’deki güzel organizasyondan memnun kalmayan yoktur diye düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 761 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler