1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Çetinkaya, antrenman yaptı
Çetinkaya, antrenman yaptı

Çetinkaya, antrenman yaptı

Telsim Süper Ligi’nin 8. haftasında Ruso Stadı’nda Çetinkaya ile Göçmenköy karşı karşıya geldi. Maçı Çetinkaya takımı rahat bir oyundan sonra 5-0 gibi açık bir farkla kazanmasını bildi ve yukarılara doğru tırmanışını sürdürdü. Maçın ilk yarıs

A+A-

 

 

 

Telsim Süper Ligi’nin 8. haftasında Ruso Stadı’nda Çetinkaya ile Göçmenköy karşı karşıya geldi. Maçı Çetinkaya takımı rahat bir oyundan sonra 5-0 gibi açık bir farkla kazanmasını bildi ve yukarılara doğru tırmanışını sürdürdü.

Maçın ilk yarısında Göçmenköy takımı Çetinkaya karsısında gol yememek için sahaya oyun içerisinde

bildik dizilişten biraz farklı çıktı. İleride tek forvet olarak Halil İbrahim'i bıraktı. Forvet hattında daha önce izlediğim

İ.Kabore orta sahada, Ünal orta sahada, Bülent orta sahada sağa yakın, yani orta sahayı kalabalık tutma adına oyun düzenlerinde bayağı değişiklik yaparak oyuna başladılar ama oyun başladıktan sonra dağınık bir görüntü çizdiler ve Çetinkaya’ya ancak 43 dakika dayanabildiler. İlk yarım saatlik bölümde Çetinkaya bulduğu pozisyonları gol yapsa oyun çok daha erken kopma noktasına gelecekti. Çetinkaya oynadığı oyunla dengeli bir takım görüntüsü verdi.

Müdafaada Serkan Önet, Abbas, Hüseyin Taşçı, Tunç dörtlü savunmada neredeyse hiç açık vermediler. Orta alanda ön libero oynayan Serhan bana göre maçın yıldızıydı, atak kesti, bütün hücumları başlattı, sahanın her karesine bastı, çok başarılı bir maç çıkardı. Yine orta alanda Batshi bütün hücumlarda vardı, oynadığı iyi oyunu bir de golle süsledi.

ileride Cedric ve Esin uyumlu göründüler, nitekim Cedric 43. dakikada attığı gol ile farkın açılması için başlangıcı yapmış oldu. İlk yarıda Çetinkaya golü erken atabilseydi maç daha erken kopacaktı.

İkinci yarıda 53.dakikada sağ kanattan gelişen atakta Tunç'un ara pasında Batshi ikinci golü attı. Bu gol farkın geleceğinin de habercisi oldu ve bu dakikadan sonra Çetinkaya takımı oyunun kontrolünü tamamen eline aldı, sağlı sollu ataklarla Göçmenköy kalesini iyice bunaltmaya başladı. 64’de Ertan, 67’de ise Beytullah’ın (kendi kalesine) birbiri ardına goller gelince Göçmenköy iyice oyundan düştü. Bu dakikadan sonra Çetinkaya biraz daha dikkatli olsa fark daha çok da açılabilirdi.

71.dakikada Esin 5. golü ağlara yolladı, bundan sonraki bölümse tamamen bir antrenman havasında geçti.

Göçmenköy’de Hüseyin Hoca oyun düzeni ile çok oynuyor. Bu maç için konuşacak olursak orta sahayı kalabalık tutarak Çetinkaya takımına alan bırakmama gibi bir niyetleri vardı ama bunda başarılı olamadılar ve Çetinkaya’ya oynaması için çok alan bıraktılar. Çetinkaya takımı da bunu çok iyi değerlendirdi. Göçmenköy takımı aldığı bu yenilgi ile iyice dipte kalırken, Çetinkaya ise aldığı galibiyetle şampiyonlukta ben de varım dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 992 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler