1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Çetinkaya 1027 gün sonra
Çetinkaya 1027 gün sonra

Çetinkaya 1027 gün sonra

Dün akşam, Atatürk Stadı’nda yer alan sezonun ilk gece maçında geçtiğimiz hafta K.Kaymaklı’ya mağlup olarak şampiyonluk yolunda yara alan Çetinkaya konuk ettiği Cihangir’i biraz da orta hakem Malek’in katkılarıyla 2-1 mağlup ederek

A+A-

 

 

 

Dün akşam, Atatürk Stadı’nda yer alan sezonun ilk gece maçında geçtiğimiz hafta K.Kaymaklı’ya mağlup olarak şampiyonluk yolunda yara alan Çetinkaya konuk ettiği Cihangir’i biraz da orta hakem Malek’in katkılarıyla 2-1 mağlup ederek yoluna devam etti.

Aslında, bir maçta hakemin adil yönetimi esastır. Ne var ki, dün akşamki maçta geçtiğimiz haftanın en başarılı hakemi seçilen Mehmet Malek, öylesine kritik düdükler çaldı ki, Cihangir neye uğradığını şaşırdı.

Genelde, takdir haklarını Çetinkaya’dan yana kullanan Malek, karşılaşmanın 33.dakikasında Halil Turan’ın ceza sahası içerisinde Serhan Önet tarafından adeta biçilmesine “devam” derken, Cihangir’i bir de kendisi biçti.

Buna mukabil, karşılaşmanın ikinci yarısında 63.dakikada bu kez Kaan’ın Esin’i aynı şekilde biçmesine tereddütsüz penaltı veren Malek adeta kendi kendisinin ipini çekiyordu ki, kaleci Türkkan, Batshi’nin vuruşunu kurtararak Malek’i ipten aldı.

Aslında, karşılaşmaya her iki takım da süratli başladı. Top bir o kalede bir bu kalede giderken, topu yere indiren Cihangir Mustafa Yaşinses, Mustafa Tekpınar, Sezer, Türker, Fırat ve Martin ile hücumda Halil Turan ile Ali Bayır’ı topla buluşturmayı hedefledi.

Ne var ki, Mustafa Yaşinses’ın ne hücumda, ne de defansta adeta kaybolması Cihangir’in o ünlü ortalarının kaybolmasına neden oldu.

Defansta ise, Kaan’ın tehlikeli kayışları her an kart tehlikesi getirirken, Ferda’nın geri dönüşlerde ağır kalması Çetinkaya forvetlerini her an kaleci Türkkan ile karşı karşıya bıraktı.

İlk yarının, 1-1 sona ermesinin ardından ikinci yarıya hızlı başlayan Çetinkaya defansını da ileri çıkarınca, hücum üstünlüğünü ele aldı. Bu dakikalarda Esin, Cemre, Ertan ve Batshi ile Cihangir defansının adeta tozunu atan Çetinkaya’nın bu baskısına dayanamayan Cihangir geri yaslanmak zorunda kaldı.

İşte, bu yaslanma anında sahneye orta hakem Malek çıktı ve maçın ilk yarısında Cihangir’den esirgediği penaltıyı Çetinkaya lehine verdi. Penaltıyı atlatan Cihangir, “korkunun ecel faydası yok” örneği ileriye çıktı ve hücum üstünlüğünü ele geçirdi.

İşte, tam bu dakikalarda gol arayan Cihangir, 69. dakikada olmayan bir pozisyonda golü kalesinde gördü. Dışarı çıkması beklenen topu kale içine gönderen Çetinkaya’dan Cemre’nin pasına dokunan Esin, direklere çarpan topla ikinci golü attı.

Bu golden sonra karşılıklı ataklar devam ederken, kanat varyasyonlarına başlayan Cihangir’de Hasan Yaşinses isabetsiz ortalar ile saç baş yoldururken,   Fırat’ın ortalarına uzanamayan Patrick ile Martin

Cihangir’in beraberlik golünü engelleyen futbolcular oldu.

Sonuçta, şampiyonluk ile şartlanan Çetinkaya birilerinin katkısı ile bu maçı kayıpsız geçerken, 1027 gün sonra da Cihangir’i mağlup ederek, yoluna devam etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler