1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CEPHANELIK!..
CEPHANELIK!..

CEPHANELIK!..

Polis, bir kişinin evinde ve işyerinde yaptığı aramada, çok sayıda kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde ele geçirdi.

A+A-

 

 

Lefkoşa’da tüfek tamirciliği yapan Mehmet Salih Akay, hem dükkanında hem de evinde kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde bulundurmaktan tutuklandı. Zanlı üç gün daha poliste tutuklu kalacak.

 

 

Lefkoşa’da tüfek tamircisi olduğu belirtilen 50 yaşındaki Mehmet Salih Akay’ın  ev ve iş yerinde polis tarafından yapılan aramada kanunsuz muhtelif ebatlarda ve sayılarda canlı fişek, çeşitli silahlara ait şarjör, dört tabanca, iki piyade tüfeği, iki G3 piyade tüfeği, iki av tüfeği, çeşitli silahlar ait aksamlar, muhtelif sayıda çeşitli silahlara ait mermi ve muhtelif miktarda barut ele geçirildi.

Zanlı gözaltına alınarak, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılarak, aleyhinde üç gün tutukluluk kararı alındı.

Kıdemli Yargıç Düriye Elkıran huzurunda görüşülen davada İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Meryem Beşoğlu ve zanlı Mehmet Salih Akay şahsen hazır bulundu.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Cemil Vasvi, mahkemede yeminli şahadet vererek olayla ilgili bulguları aktardı.

Vasvi, zanlının 17 Ağustos tarihinde Lefkoşa’da kendisine ait Gazeteci Abdi İpekçi Caddesi No:9’daki dükkanda yaptığı temizlik sırasında muhtelif marka ve sayıda ateşli silah ile patlayıcı madde bulduğuna dair polise bilgi verdiğini söyledi.

 

‘HAYIR’ DEDİ, POLIS BULDU

Alınan bilgi üzerine olayla ilgili soruşturma başladığını dile getiren Vasvi, zanlıya belirtilen silah ve patlayıcı madderlerden başka yerde olup olmadığını sorduklarını ve hayır cevabını aldıklarını söyledi.

Vasvi, bunun üzerine mahkeme emri ile zanlının Boğazköy’de Tüfekçi Ömer Akay Caddesi No:13’deki ikametgahında arama yapıldığını belirtti.

Vasvi, yapılan aramada zanlıya ait ev içerisinde patlayıcı madde ile birçok silahın bulunup emare olarak alındığını kaydetti.

Tahkikatın yeni başladığını dile getiren Vasvi, olayla ilgili alınacak ifadeler ve aranacak emare olduğuna işaret ederek, zanlının üç gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Düriye Elkıran ise zanlının üç gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1207 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler