1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CENTİLMENLİK TALİMATI YÜRÜRLÜKTE
CENTİLMENLİK TALİMATI YÜRÜRLÜKTE

CENTİLMENLİK TALİMATI YÜRÜRLÜKTE

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, geçtiğimiz Çarşamba günü yapmış olduğu toplantıyla Centilmen Lig Talimatı'nı hazırlayarak yürürlüğe koydu. Yapılan yeni talimatta amaç, fair-play çerçevesinde centilmenlik ve sportif dürüstlüğü teşvike yöneli

A+A-

 

 

 

Centilmenlik talimatında amaç takımları fair-play ruhuna teşvik etmek. Bir sezon boyunca Süper Lig, Birinci Lig, İkinci Lig ve bu liglere bağlı U19 liglerinde en az ceza puanı alan kulüpler, bir sezon boyunca centilmenlik bayrağını takma hakkı kazanacak

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, geçtiğimiz Çarşamba günü yapmış olduğu toplantıyla Centilmen Lig Talimatı'nı hazırlayarak yürürlüğe koydu.
Yapılan yeni talimatta amaç, fair-play çerçevesinde centilmenlik ve sportif dürüstlüğü teşvike yönelik ödüllendirme esaslarını tespit etmek, kısaca Centilmen Lig olarak anılacak uygulamanın esaslarını belirlemek olarak belirlendi.
Centilmen Lig Talimatında belirlenen esaslar çerçevesinde KTFF Süper Lig, KTFF 1.Lig ve KTFF 2.Lig ve bu liglere bağlı U19 Liglerinde uygulanacak olan bu talimatta;
Centilmen Lig puanlaması her bir lig için ayrı ayrı yapılacak. Bununla birlikte bir ligin kendi içindeki grupları birlikte değerlendirilecek. Süper Lig kulüpleri açısından Centilmen Lig’de Centilmen Lig Şampiyonu olacak kulüplere KTFF Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek ödüller verilecek.

CENTİLMENLİK BAYRAĞI VE ÖDÜLLER

Süper Lig, Birinci Lig, İkinci Lig ve bu liglere bağlı U19 Ligleri müsabakaları sonunda, Centilmen Lig’de tüm sezon boyunca alınan ceza puanları ilgili kulübün Süper Lig’deki müsabaka sayısına bölünecek. Kulüpler elde edilecek ortalamaya göre sıralanır ve en az ceza puanına sahip olan kulüp ilgili sezonun Centilmen Lig Şampiyonu olacaklardır. Centilmen Lig Şampiyonu olan takım buna ilişkin bayrağı bir sezon boyunca stadyumunda takma hakkını elde edecektir.

Süper Lig’de ve diğer liglerde bir takvim ayında en az ceza puanına sahip olan kulüpler sezonun Centilmen Kulübü olacaklar. Bu kulüpler KTFF tarafından özel olarak hazırlanacak bayrağı bir sezon süresince stadyumlarında takma hakkını elde edecekler.

Sezonun Centilmen Kulübü’nün belirlenmesine ilişkin değerlendirmeler sezonluk bazda olmak üzere, kulüplerin bir sezon boyunca aldığı Centilmen Lig puanının ligde oynadığı müsabaka sayısına bölünmek suretiyle ortaya çıkan ortalama puan sıralamasına göre belirlenecektir.

Kulüpler, KTFF Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek ödüllere ilişkin herhangi bir itirazda bulunamayacaklar 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 675 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler