1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Cenk, Berhun ve Cihangir
Cenk, Berhun ve Cihangir

Cenk, Berhun ve Cihangir

Telsim Süper Ligi’nde bir tarafta hele hele ligin ilk yarısında son 6 haftasında puan kaybetmeyen Cihangir, diğer tarafta 9 haftadır galibiyet alamayan bir Lapta. Cihangir takımı aslında ligin ilk beş haftasında yine ayni şekilde kötü sonuçlar almı

A+A-

 

 

Telsim Süper Ligi’nde bir tarafta hele hele ligin ilk yarısında son 6 haftasında puan kaybetmeyen Cihangir, diğer tarafta 9 haftadır galibiyet alamayan bir Lapta.

Cihangir takımı aslında ligin ilk beş haftasında yine ayni şekilde kötü sonuçlar almış ve sadece 1 puana sahipti. Sonra aldığı seri galibiyetlerle ligin şeklini değiştirdi.

Hele ilk yarının son maçında Küçük Kaymaklı karşısında ortaya koyduğu futbolla elde ettiği haklı galibiyetle takdirleri toplarken, işte Cihangir bu dedirtti.

Gelen devre arası, yapılan idmanlar, hazırlık maçları ve kazanılan kupa ikinci tur maçı.

Cihangir adına film tekrar başa alındı sanki. Yani en azından, biz bu filmin başını görmüştük. Sonu nasıl tamamlanır bilmem, hep iyi bitecek diye bir şey yok, kötü de bitebilir.

Cihangir takımı bu karşılaşmada gol pozisyonu bulmadı dersek yalan olur. Fakat ne hal ise son vuruşlarda beceriksizlik mi desem, laubalilik mi desem, ne desem bilmiyorum.

Lapta takımının daha çok ihtiyacı vardı galibiyete ve bulduğu tüm gol pozisyonlarını değerlendirerek, adeta Cihangir takımına gol işte böyle atılır dercesine, golleri ardı ardına atarak 6-1’lik skorla beş farklı galibiyet elde etti ve sahadan 9 hafta sonra üç puanla ayrılan taraf oldu.

Lapta takım kaptanı Berhun Gümüşmaden, takımını saha içerisinde bir maestro gibi yönetti. Karşılaşmanın en kritik anılarında attığı iki güzel gol ile de Cihangir’in direncini kırıp takımının güvenini artırarak, rahat oynamasını sağladı.

Geçtiğimiz hafta Lapta takımının başına gelen Hüseyin Cantürk ise kenarda takımını iyi yönetti, iyi motive etti.

Cenk kalesinde iyi işler yaptı ancak, skor 6-0 ve dakika doksan, yaşanan karambol sonucu kale çizgisi üzerinde topu uzaklaştıramayan arkadaşı Hüseyin’e kalesinde gol gördü diye o kadar kötü davranmasına anlam ve mana veremedim.

Cenk iyi bir kaleci, fakat zaman zaman saha içerisinde ki agresif davranışları onun ve takımının moralinin bozulmasına neden olur.

Umarım maçtan sonra Cenk, takım arkadaşı Hüseyin’den özür diler ve onun gönlünü alır.

Lapta oynadığı futbolla, ilerleyen haftalarda oynayacağı karşılaşmalar öncesi iyi sinyaller verdi. Fakat işin daha başındalar. İstikrarı yakalamak önemli, biz kazandık, şeytanın bacağını kırdık, bu iş tamam dedikleri zaman başlarına çok kötü şeyler gelebilir.

Cihangir takımının gerçek kimliğine bürüne bilmesi için, galip gelmesini beklemekten başka çaremiz yok, ama galip geldiği takdirde ilk yarıdaki istikrarı sürdüremezse başına iş de açabilir.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler