1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘CEMAAT’ KÖYLERDE!
‘CEMAAT’ KÖYLERDE!

‘CEMAAT’ KÖYLERDE!

Değirmenlik bölgesinde bir süredir takke ve cübbelerle yurttaşa dini propaganda yapan kişilerin “Tebliğ Cemaati” üyesi oldukları ortaya çıktı CAMİYE GELİN DAVETLERİ… Değirmenlik bölgesinde birçok vatandaş, cübbeli adamların

A+A-

 

 

Değirmenlik bölgesinde bir süredir takke ve cübbelerle yurttaşa dini propaganda yapan kişilerin “Tebliğ Cemaati” üyesi oldukları ortaya çıktı

 

 

 CAMİYE GELİN DAVETLERİ…

 

 Değirmenlik bölgesinde birçok vatandaş, cübbeli adamların gezerek “camiye gelin” telkininde bulunduğunu, kadınlarının da köydeki bazı kadın yurttaşları ‘perde arkası’ sohbet toplantılarına çağırdıklarını aktardı.

 

 

GENÇLERE: HAK YOLUNA GİDİN…

 

Gece saatlerinde de bölgede yaya olarak dolaşan bu şahısların köydeki dinlence yerlerinde bira içen gençlerin yanına gidip “İçki içmeyin, hak yoluna dönün, tövbe edin” şeklinde telkinde bulundukları söyleniyor.

 

 

MİSAFİRMİŞLER…

 

Cemaat üyelerinin, Din İşleri eski Başkanı Yusuf Suiçmez’in kardeşi Hasan Suiçmez’in misafiri olarak Değirmenlik’te bulundukları öğrenildi. YENİDÜZEN’e konuşan Hasan Suiçmez, “misafirlerinin insanları rahatsız etmediğini” iddia etti.

 

SUİÇMEZ: YAPTIKLARI DOĞRU DEĞİL…

 

Din İşleri eski Başkanı Yusuf Suiçmez, bu kişilerden haberdar olduğunu ancak bu kişilerin insanların kapılarını çalıp “camiye gelin” çağrısında bulunmalarını doğru bulmadığını söyledi.

 

 

ATALAY: “ BİZİMLE BİR İLGİSİ YOK... TEBLİĞ CEMAATİ OLABİLİR”

 

Konuyla ilgili YENİDÜZEN’e konuşan Din İşleri Başkanı Talip Atalay, kendilerinin konuyla ilgili bir bağlantıları bulunmadığını söz konusu kişilerin Tebliğ Cemaati’nden gelen kişiler olabileceğini söyledi.

 

YUMUŞAK HUYLU İNSANLARDIR (!)

 Atalay, “Pakistan’dan gelen Tebliğ Cemaati’ne mensup kişilerdir. Bunlar tün dünyayı gezerek dini ibadetleri hatırlatırlar. . İnsanları namaza davet ederler. Gönüllü cemaatleri var. Şiddet karşıtı, şiddetten hoşlanmayan, yumuşak huylu insanlardır”

 

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1526 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler