1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR
ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Karpaz’da kurulacak olan yakıt depolama tesisinin BP, Shell ve Esso gibi markalar ile çalışacağı ile ilgili çelişkili açıklamalar var PROJENİN ULUSLARARASI BOYUTU BELİRSİZ Yedikonuk’un kuzey sahiline yapılması planlanan yakıt depol

A+A-

 

 

 

Karpaz’da kurulacak olan yakıt depolama tesisinin BP, Shell ve Esso gibi markalar ile çalışacağı ile ilgili çelişkili açıklamalar var

 

PROJENİN ULUSLARARASI BOYUTU BELİRSİZ

 

 

Yedikonuk’un kuzey sahiline yapılması planlanan yakıt depolama tesisi ile ilgili British Petroleum (BP) ve Shell’den açıklama geldi. BP’nin basın sözcülerinden Robert Wine, şirketin, ne Karpaz’da kurulacak yakıt depolama tesisi ile ne de tesis projesini üstlenen Rixo International veya Rixoh Ltd ile her hangi bir ticari ilgisinin olmadığını söyledi.  

Geçmişte Rixo International’dan bir seferliğine yakıt alımı yapmış olabileceklerini söyleyen Wine, söz konusu şirket ile şu anda mevcut olan herhangi bir anlaşmalarının olmadığını sözlerine ekledi.

Diğer yandan Shell’den isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili ise bu konuda yorum yapmayacağını ancak Türkiye Shell’in, Rixoh Ltd ile herhangi bir ilişkisinin olmadığını ifade etti.  Türkiye Shell’in de bu konuda önümüzdeki günlerde bir açıklama yapması bekleniyor.

YENİDÜZEN’in 5 Ocak 2012’deki sayısında “Shell, BP ve Esso gelecek” manşeti ile yayınlanan haberde, Rixoh Ltd’in ortağı Kıbrıslı Türk işadamı Mehmet Salih Karalım, Rixo International’ın sahibi ve projenin büyük ortağı olan Halis Bektaş’ın BP, Shell ve Esso gibi markalarla görüştüğünü, KKTC’deki bir tesis ile iş yapmama konusunda herhangi birinin bir takıntıya sahip olmadığını söylemişti.

 

Osman Kalfaoğlu’nun haberinin tüm ayrıntıları bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1493 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler