1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇELİK'İN MİRASINI BOZKURT YAŞATACAK
ÇELİKİN MİRASINI BOZKURT YAŞATACAK

ÇELİK'İN MİRASINI BOZKURT YAŞATACAK

Mustafa Çelik’in vefatının ardından Olağanüstü Genel Kurulu’nu toplayan K.T. Ortopedik Özürlüler Derneği’nde, yeni başkan oybirliği ile Orkun Bozkurt seçildi.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin yeni Başkanı Orkun Bozkurt oldu.

 

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Mustafa Çelik’in vefatının ardından Olağanüstü Genel Kurulu’nu toplayan Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nde, yeni başkan oybirliği ile Orkun Bozkurt seçildi.

 

Dernek üyelerinin yanı sıra Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın da katıldığı Genel Kurul öncesi, Mustafa Çelik için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve konuşmalar yapıldı.

 

Mustafa Çelik hayattayken dernek konusunda çok rahat olduklarını belirten Divan Başkanı İsmail Bozkurt, “Mustafa Çelik nasıl olsa her sorunu çözerdi. Ama artık o yok ve artık hepimize büyük görev düşüyor. Onun boşluğu kolayca doldurulamayacak ama yine de kurduğu sistemi aksatmadan yürütmek, yeni projelerini hayata geçirmek, hepimizin görevidir” dedi.

 

“Halkımız, onu çok iyi anladığını gösterdi. Dernek önünde ve mezarlıkta yapılan cenaze törenine yoğun katılım, onun hakkında söylenip yazılanlar bunun kanıtıdır“ diyen Bozkurt, yalnız bugün değil, her zaman onu anacaklarını ve yaşatacaklarını ifade etti.

 

Seçilmesinin ardından söz alan Orkun Bozkurt ise, hiç beklemedikleri bir kayıpla karşılaştıklarını ve üzgün olduklarını belirterek, “Zor bir görev aldığımın bilincindeyim. Üstelik Mustafa Çelik’in ardından böyle bir görevi devralmak daha da zor” dedi. Bozkurt sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Tek bir kişi, Mustafa Çelik’in boşluğunu dolduramaz. Ben de dolduramam. Şimdi yapılması gereken şey kenetlenmek. Birbirimize kenetlenerek çalışmaya devam etmek. Azimle, hırsla, inatla çalışmak. Bir araya gelerek Mustafa Çelik’in yerini doldurabilir, onun mirasını daha ileriye götürebilir, projelerini tamamlayabiliriz. Derneğimizi desteklemeye devam edin. Bizim size gelmemizi, yardım etmemizi beklemeyin. Sorunlarınızı biliyoruz ve çözmek için çabalıyoruz. Siz de bize yardımcı olun, derneğimizin yanında olduğunu gösterin. Hep birlikte istediğimiz noktalara gelebilelim.”

 

Bozkurt sözlerini Mustafa Çelik’in miras bıraktığı ‘sevgi her engeli aşar’ sloganını yaşatmaya devam edeceklerini ve mücadelelerini bu doğrultuda sürdüreceklerini söyleyerek tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 885 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler