1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇEKLER İMZALANDI
ÇEKLER İMZALANDI

ÇEKLER İMZALANDI

Hükümetin çıkardığı kararname sonrası Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’deki yetkileri devralan Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, belediyede şu an için her şeyin yolunda olduğunu ve bütün bölümlerin çalıştığını açıkladı. Deniz Dana yaptığı açıklamada,

A+A-

 

 

Hükümetin çıkardığı kararname sonrası Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’deki yetkileri devralan Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, belediyede şu an için her şeyin yolunda olduğunu ve bütün bölümlerin çalıştığını açıkladı.

Deniz Dana yaptığı açıklamada, kendisinin başkanlığında dün akşam saat 23.00’ten itibaren tüm temizlik ekiplerinin Başkent Lefkoşa’da çalışmalara başladığını ve bu çalışmaların halen aralıksız devam ettiğini söyledi.

Maaşlar konusunda bir sıkıntı olmadığını, Haziran ayı maaşlarının ödenmesi için çeklerin imzalandığını ifade eden Dana, mali prosedür tamamlandıktan sonra maaşların çalışanlara ödeneceğini vurguladı.

“Şu an için her şey yolunda, bütün bölümler çalışıyor” diyen Dana, LTB’nin düzlüğe çıkması konusunda gündemde olan 14 maddelik tasarruf paketi konusundaki çalışmaların da devam ettiğini belirtti.

SAVAŞ BOZAT: “DAHA GÖRMEDİK AMA…”

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat da yaptığı açıklamada, Mayıs ayı maaşlarının çalışanların hesaplarına yattığını Haziran ayı maaşlarının ise çek olarak çalışanlara ödeneceğini belirterek “Daha cebimizde bir şey görmedik ama şu an için bir sıkıntı görünmüyor” dedi.

Çalışanların işlerinin başında olduğunu, hizmetlerin sürdüğünü kaydeden Savaş Bozat, işlerine son verildiği belirtilen 123 kişiye bugün bu kararın iptal edildiğine ilişkin bir yazı verilmesini beklediklerini söyledi.

BÜTÇE ÇALIŞMALARI

14 maddelik tasarruf paketinin hayata geçmesini desteklediklerini, bunun sözde kalmaması gerektiğinin altını çizen Bozat, “Şu an belediyede bütçe çalışmaları başladı. Biliyorsunuz Temmuz ayına gelmemize rağmen belediyenin bütçesi henüz geçmedi. Belediyenin dışarıda 30-40 milyon lira alacağı var. Bunların tahsilatı konusunda ciddi bir çalışma yapılırsa sene sonuna kadar sıkıntı aşılmış olur. Göreve gelenlerin bu konuda ciddi şekilde çalışmasını bekliyoruz” dedi.

Bozat, LTB’deki yetkileri devralan Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana ile sürekli görüşme içerisinde olduklarını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 971 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler