1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇED RAPORU AYNI, 'ŞARTLAR' DEĞİŞİK
ÇED RAPORU AYNI, ŞARTLAR DEĞİŞİK

ÇED RAPORU AYNI, 'ŞARTLAR' DEĞİŞİK

YALAN ÜSTÜNE YALAN Yedikonuk Petrol Dolum Tesisi ile ilgili “olumlu” olduğu açıklanan ve çokça tartışılan raporun ardından, Başbakan İrsen Küçük’ün “ÇED Raporu olumuz çıktı, vazgeçtik” açıklaması kafaları karıştırdı.

A+A-

 

 

 

YALAN ÜSTÜNE YALAN

 

 

Yedikonuk Petrol Dolum Tesisi ile ilgili “olumlu” olduğu açıklanan ve çokça tartışılan raporun ardından, Başbakan İrsen Küçük’ün “ÇED Raporu olumuz çıktı, vazgeçtik” açıklaması kafaları karıştırdı.

Başbakan İrsen Küçük, geçtiğimiz hafta sonu bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Yedikonuk’ta petrol dolum tesisi yapılması ile ilgili ÇED Raporu’nun “olumsuz” çıktığını iddia etti.

Başbakan İrsen Küçük’ün “olumsuz çıktı ve bu nedenle dolum tesisi yapılmasından vazgeçtik” dediği rapor, “Rixoh Investment Ltd.” tarafından hazırlanmış ve “Çevre Koruma Dairesi”ne sunularak bakanlığın ÇED komisyonu tarafından uygun bulunmuştu.

Toplumun çok büyük bir kesiminin, tüm muhalefet siyasi partilerin, çevre örgütlerinin karşı olduğu dolum tesisi ile ilgili Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun da “olumsuz” tavrını ortaya koymasının ardından, hemen her ortamda, “Petrol dolum tesisi ihtiyaç” diyen Başbakan İrsen Küçük de vazgeçti.

 

ŞARTLAR YERİNE GETİRİLMEDİ…

 

Çevre Koruma Dairesi Müdürü Eşref Ünlüsoyer, yeni bir ÇED Raporu olmadığını belirtirken, Başbakan’ın açıklamasında bir hata olduğunu ifade etti. Petrol dolum tesisi ile ilgili ÇED Raporu’nun taahhütlü onaylandığını aktaran Ünlüsoyer, gerekli şartların yerine getirilmediğini belirtti

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 841 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler