1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CEBİNDE 11 TL'Sİ YOKTU
CEBİNDE 11 TLSİ YOKTU

CEBİNDE 11 TL'Sİ YOKTU

Ertan Zengin…Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı… Aralık ayında KKTC’ye Ercan’dan giriş yaptı. 90 gün “turist” vizesi aldı. Üzerinde Ercan-Mağusa otobüs ücretini ödeyecek para olmadığı için kimlik kartını otobüs şirketine reh

A+A-

 

Ertan Zengin…Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı…  Aralık ayında KKTC’ye Ercan’dan giriş yaptı. 90 gün “turist” vizesi aldı. Üzerinde Ercan-Mağusa otobüs ücretini ödeyecek para olmadığı için kimlik kartını otobüs şirketine rehin bıraktı.3 ayda, arkadaşı ile birlikte 4 ev ve işyerine girdi, milyarlarca nakit para ve mal çaldı, soyadı gibi “zengin” oldu. Ancak polise yakalandı.

RESMİYE EROĞLU’NU DA SOYDULAR…

Mağusa’da Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun kızı Resmiye Eroğlu Canaltay’a ait turizm acentesinin de dahil olduğu 4 ayrı ev ve işyerine girip hırsızlık yapan 2 zanlı yakalandı.

NELER NELER?...

2 Mart akşamı İsmet İnönü Bulvarı’nda bulunan Resmiye Canaltay’a ait Res-Tur isimli Seyahat Acentesi ve yanındaki Emin Arslan’a ait ‘Birkan Market’e, ön giriş kapısını zorlayarak giren zanlılar, Res-Tur dan 2 laptop, bir I pad bilgisayar, 3 cep telefonu, bir Nixon marka fotoğraf makinesi, bir internet Gezz modemi ve güvenlik kayıt cihazını çaldılar.

NAKİT PARALAR…

Çalınanların tümü polis tarafından bulundu. Birkan Market’ten çalınan 400 TL nakit para, 4560 TL değerinde sigara, 500 TL değerinde 10 şişe viski, bir bilgisayar ve 2 cep telefonundan, bilgisayar ve cep telefonları bulunurken 2 adet viski ve bir miktar sigara da bulunarak emare olarak alındı.

Zanlılar, son olarak 4 Mart tarihinde Karakol bölgesinde Ahmet Bayramoğlu’na ait daireye, Elnur Abiyev’de bulunan yedek anahtarla girerek 1405 dolar ve bir cep telefonu çaldılar. Polis,cep telefonunu  zanlıların tasarrufunda ele geçirirken nakit paraya ulaşamadı.   

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2003 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler