1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAVUŞOĞLU'NDAN TARTIŞMALI AÇIKLAMA
ÇAVUŞOĞLUNDAN TARTIŞMALI AÇIKLAMA

ÇAVUŞOĞLU'NDAN TARTIŞMALI AÇIKLAMA

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Güneye giden öğrencilerle ilgili YÖK’e yazı yazanın Çavuşoğlu olduğunu ve bunun üzerine YÖK’ün güneye giden öğrencilerin GCSE’lerini kabul etmeyeceğini açıkladığını k

A+A-

 

 

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Güneye giden öğrencilerle ilgili YÖK’e yazı yazanın Çavuşoğlu olduğunu ve bunun üzerine YÖK’ün güneye giden öğrencilerin GCSE’lerini kabul etmeyeceğini açıkladığını kaydeden Çakıcı, hükümetin burslu olan öğrencilerin ülke dışına çıkışlarda KKTC pasaportu kullanması zorunluluğu getirmesini de eleştirdi.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, Güney Kıbrıs’ta okuyan öğrencilerin TC’de okuyamaması için bir yazısı olmadığını, ortaya çıkarılması halinde istifa edeceğini belirtti. Çavuşoğlu, zorunlu eğitim dönemindeki çocukların Güney Kıbrıs’ta okumasına karşı çıkılmadığını ancak bunun anayasaya aykırı olduğunu savundu.

Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile ilgili olarak bir genelge yayınlanılarak devleti temsilen, devletin parası ile yurt dışına gideceklerin KKTC pasaportu kullanmaları kararını getirildiğini kaydeden Çavuşoğlu, bunun burs alan öğrencileri kapsamaması gerektiğini söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler