1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAVUŞOĞLU'NDAN BES'E UYARI
ÇAVUŞOĞLUNDAN BESE UYARI

ÇAVUŞOĞLU'NDAN BES'E UYARI

Bakanlar Kurulu Sözcüsü, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) bir haftadır devam eden süresiz greve neden olan sorunların aşılması için tarafların kendilerinin çözüm üretmesi gerektiğini söyledi. Çav

A+A-

 

 

 

Bakanlar Kurulu Sözcüsü, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) bir haftadır devam eden süresiz greve neden olan sorunların aşılması için tarafların kendilerinin çözüm üretmesi gerektiğini söyledi. Çavuşoğlu, hükümetin arabuluculuk çabalarını sürdürdüğünü ve makul bir süre sonra çözüm olmazsa daha etkin görüşmeler yapılacağını belirtti.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından TAK muhabirinin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, bugünkü toplantıda LTB’de devam eden grevin de gündemlerinde olduğunu kaydederek, hem belediye başkanının, hem de sendikanın ortaya koyduğu görüşleri değerlendirdiklerini ifade etti.

Çavuşoğlu, soruna diyalogla çözüm bulunmasına öncelik verilmesi gerektiğinde mutabık kaldıklarını vurgulayarak, belediyelerin özerk yapısını dikkate alarak gerek belediyenin, gerekse çalışanların sıkıntılarının taraflarca çözümlenmesi gerektiği düşüncesinde olduklarını belirtti.

Makul bir süre daha Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın uzlaşı masasının arabuluculuk girişimlerini sürdüreceğini belirten Bakanlar Kurulu Sözcüsü Çavuşoğlu, “Bu makul süre içinde çözüm üretilmemesi halinde –ki bunu hiç arzu etmeyiz- daha etkin bir mekik görüşme de tarafımızdan yapılacaktır” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, makul sürenin ne olduğu sorusuna “net bir süre belirtemeyeceği” karşılığını verirken, bir başka soruya karşılık da, Bakanlar Kurulu’nun grevi yasaklama yetkisi olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, böyle bir önlemin gündemlerinde olup olmadığı konusunda ise “Makul süre dolduktan sonra bunları konuşabiliriz” ifadesini kullandı

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 720 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler