1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAVUŞOĞLU 'PASAPORT' İDDİALARINI YANITLADI
ÇAVUŞOĞLU PASAPORT İDDİALARINI YANITLADI

ÇAVUŞOĞLU 'PASAPORT' İDDİALARINI YANITLADI

Çavuşoğlu: “Kesinlikle Kıbrıs pasaportu veya kimliğinin yasaklanmasıyla ilgili bir yasa tasarısı kimsenin aklından bile geçmedi

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), devam eden müzakere sürecinde Kıbrıs Türk tarafının müzakerelerde çözüm yanlısı görünüp aslında ayrılığa oynadığını ifade etti.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzasıyla yayınlanan açıklamada, söz konusu ayrılıkçı politika doğrultusunda Türkiye’den gelen talimatlar ile birlikte Kıbrıslı Türkler’in Kıbrıs Cumhuriyeti kimliği ve pasaportunun yasaklanacağını öne sürerek, Başbakan İrsen Küçük ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na bu konu ile ilgili yasal çalışma yapılıp yapılmadığını sordu.

 

ÇAVUŞOĞLU YALANLADI

Dün gece Sami Özuslu’nun sunduğu ve KANAL SİM’de yayınlanan “Özel Yayın”a katılan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, hükümetin kesinlikle böyle bir düşüncesinin olmadığını söyledi. Çavuşoğlu: “Kesinlikle Kıbrıs pasaportu veya kimliğinin yasaklanmasıyla ilgili bir yasa tasarısı kimsenin aklından bile geçmedi. Bu iddiaların bir tek kelimesi bile doğru değildir. Bu konu ile ilgili hiçbir çalışmamız yoktur,” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 900 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler