1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAVUŞOĞLU 'MEMNUN'
ÇAVUŞOĞLU MEMNUN

ÇAVUŞOĞLU 'MEMNUN'

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, kayıt dışı yaşamla mücadelenin sürdüğüne işaret ederek Yabancılar ve Muhaceret Affı’nın çıktığı günden bugüne kadar, aftan faydalanan kişi sayısının 523’e ulaştığını açıkladı. Çavuşoğlu, bun

A+A-

 

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, kayıt dışı yaşamla mücadelenin sürdüğüne işaret ederek Yabancılar ve Muhaceret Affı’nın çıktığı günden bugüne kadar, aftan faydalanan kişi sayısının 523’e ulaştığını açıkladı.

Çavuşoğlu, bunu, “affın başarıya gideceği ve ayrıca kayıt dışında olan insanların artık böyle yaşamak istemediklerini gösteren bir rakam” olarak değerlendirdi.

Çavuşoğlu, 5. kez çıkarılan bu aftan herkesin faydalanması ve bundan sonra bu ülkede af beklentisinin olmamasını istediklerini belirterek, bu affın son olması için mücadele etiklerini vurguladı.

Affın çıktığı günden bugüne kadar, aftan faydalanan kişi sayısının 523’e ulaştığını da açıklayan Çavuşoğlu, bunu “iyi bir haber” olarak değerlendirdi.

Geçmişte yapılan afların ilk günlerinde böyle bir talep olmadığını; daha çok sonlara doğru artış yaşandığını anımsatan Çavuşoğlu, “Bizim, başlangıçtan itibaren böyle bir rakama ulaşmamız affın başarıya gitme durumunu göstermektedir. Bir de burada kayıt dışında olan insanların artık kayıt dışında yaşamak istemediklerini gösteren bir rakamdır” şeklinde konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, bu durumda olan insanlara “risk almamaları, kayıtsız kalmamaları; geleceklerinde güvence istiyorlarsa aftan faydalanmaları” yönündeki çağrısını da yineledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler