1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇAVUŞ: MOK’A YAKIŞTIRAMADIM
ÇAVUŞ: MOK’A YAKIŞTIRAMADIM

ÇAVUŞ: MOK’A YAKIŞTIRAMADIM

Okçuluk Federasyonu Başkanı Mehmet Çavuş KKTC MOK tarafından yapılan açıklamaya tepki gösterdi

A+A-

 

 

 

 

KKTC Okçuluk Federasyonu Başkanı Mehmet Çavuş önceki gün KKTC Milli Olimpiyat Komitesi tarafından yayınlanan basın bildirisinde  federasyonlara karşı sarfedilen sözlerin üzüntü verici olduğunu kaydetti.

Çavuş “Milli olimpiyat komitesinin 6 Eylül tarihli basın bildirisinde  Ülkenin spor federasyonlarını “kendi icraatlarını kamuoyundan gizlemeyi veya olayı daha farklı boyuta taşımayı hedefleyen kişiler olarak” değerlendirdiğini söylemini ciddi bir teşkilat olması gereken Milli Olimpiyat Komitesine ve yöneticilerine yakıştıramadığını söyledi ve tartışmalarda terbiye ve saygı kurallarından uzaklaşılmamasını önerdi.

 

“SAYGISIZ VE SALDIRGAN”

 

Mehmet Çavuş “Milli olimpiyat komitesi, yönetim kurulu ve başkanı nasıl bu derece saygısız ve saldırgan olur inanamadım. KKTC Okçuluk Federasyonu başkanı olarak herkesi saygılı ve terbiyeli olmaya davet ediyorum” dedi.

Çavuş tüzüğü iyileştirmeyerek Milli Olimpiyat komitesinin sağlıklı çalışmasına engel olunduğunu belirttiği basın bildirisinde “genel kurul yapısının bozuk ve sağlıklı seçim yapamamasından, fikir zenginliğinden yoksun olduğunu bunun da dolayısıyla kararlarına, açıklamalarına ve en önemlisi Dr. Fazıl Küçük oyunlarının kusursuz gerçekleşememesine neden olduğunu” belirttiği açıklamasında 22 Federasyon başkanının toplanıp MOK hakkında görüşme yapmasına hak ve yetkileri olmadığı ile ilgili açıklamalara da tepki gösterdi.

 

“KEŞKE ÇAĞRILARA KULAK VERİLSE”

 

Mehmet Çavuş “Toplantı yapıp sporu ve MOK’ u konuşmaya hakkımız vardır ve doğru yaptığımıza inanıyorum. Keşke çağrılara kulak verilse de bizi bir toplantıya çağırsanız,  fikirlerimize başvursanız. O zaman uzlaşı ile komitemiz layık olduğu yere gelecektir” dedi. Bundan sporumuz faydalanacaktır dedi.

Okçuluk Federasyonu Başkanı Mehmet Çavuş  “Sevdiğim ve spora uzun yıllar hizmet etmiş Sayın Eyüp Zafer Gökbilen’e her zaman saygı duydum yinede Eyüp Gökbilen gibi bir spor adamının Federasyonları çağırıp konuyu enine boyuna tartışacağına inanıyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 467 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler