1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CASUSLUK MU ?
CASUSLUK MU ?

CASUSLUK MU ?

Gazimağusa’da, polisin soruşturmasını yaptığı çok gizli operasyonun arkasından “casusluk iddiası” çıktı. Polis tarafından tutuklanan KKTC vatandaşı, Pakistan asıllı, evli ve 2 çocuk babası kişinin, Rum İstihbaratı adına çalıştığı iddia e

A+A-

 

 

Gazimağusa’da, polisin soruşturmasını yaptığı çok gizli operasyonun arkasından “casusluk iddiası” çıktı. Polis tarafından tutuklanan KKTC vatandaşı, Pakistan asıllı, evli ve 2 çocuk babası kişinin, Rum İstihbaratı adına çalıştığı iddia edildi. Gazimağusa’da 15 Kasım törenleri sırasında şüphe üzerine gözaltına alınan zanlı aleyhine Lefkoşa’da Askeri Mahkemesinde 2 gün tutukluluk emri alındı. Pakistanlı zanlı, sürenin dolmasının ardından  önceki gün yeniden Askeri Mahkeme’ye çıkarıldı ve tutukluluk süresi,soruşturmanın tamamlanması amacıyla 7 gün uzatıldı.

İDDİALAR NELER ?

Askeri Mahkeme, polisin tutukluluk duruşmasını kapalı celsede yapma talebini kabul etmedi ve duruşma açık yapıldı. Zanlının Rum İstihbaratı’na para karşılığı, askeri ve diğer talep edilen bölgelerin fotoğraf ve filmlerini çektiği, KKTC den istenilen bilgileri ilettiği iddia ediliyor. Gazimağusa Polisi, zanlıyı tutukladıktan sonra Gazimağusa Kaza Mahkemesi önündeki tören alanında olayla ilgili inceleme yapmıştı.  

 

 

Bu haber toplam 2465 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler