1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'CAS’A BAŞVURUYORUZ'
CAS’A BAŞVURUYORUZ

'CAS’A BAŞVURUYORUZ'

A+A-

 

 

 

Bakan Dürüst, spor hukukçularından görüş alarak, Dış İşleri Bakanlığı ile ortak hareket ederek CAS’a ( Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi) başvuracağız dedi.

 

Dürst, 2012 yılının tesisleşme yılı olacağının altını çizerken, spor yapan bir gençlik yaratmak istiyoruz açıklamasında bulundu.

 

Necmi Belge

 

Spordaki izolasyonları aşmak için son günlerde spor gündemine oturan CAS (Uluslararası  Spor Tahkim Mahkemesi) konusunda sessizliğini koruyan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, bu sessizliğini “YENİDÜZEN’e bozdu.

 

“CAS’A BAŞVURUYORUZ”

Bakan Dürüst, Dış İşleri Bakanlığı ile ortak olarak ciddi bir hazırlık içerisinde olduklarını açıkladı. Artık, gençlerimizin dünya gençleri ile birlikte spor yapma zamanın geldiğini, hatta geçtiğini ifade eden Bakan Dürüst, bizim gençlerimizin diğer ülke gençleri gibi, dünya gençleriyle müsabaka yapmaları için, tüm olanaklarını seferber edeceklerini söyledi.

Bakan Dürüst, kendi söylemiyle çağ dışı olarak nitelediği spor ambargosunun bir insanlık ayıbı olduğunu vurgularken, bu konunda verilecek ciddi bir mücadeleyle söz konusu ambargonun kalkmasının kaçınılmaz olduğunun altını çizdi.

Bu bağlamda, Dış İşleri Bakanlığı ile ortak bir çalışma başlattıklarını anımsatan Bakan Dürüst, Uluslararası Spor Hukuku konusundaki uzmanlardan da görüş alarak, merkezi Lozan’da olan Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurmak için kolları sıvadıklarını söyledi.

 

2012 SPORDA ATILIM YILI OLMAYA DEVAM EDİYOR

 Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst, spor ambargosunu aşmak için bu çalışmaları sürdürürken, daha önce ilan ettikleri gibi 2012 yılının sporda atılım yılı olduğunu bir kez daha vurguladı. Geçen altı aylık sürede bu konunda büyük mesafe alındığını da belirtti.

Gazi Mağusa, Güzelyurt Sentetik ve Güzelyurt Spor Komplekisi’nin, Bostancı Bağcıl Lokali’nin tamamlandığını ifade eden Bakan Dürüst, Esentepe, Vadili Kapalı Spor Salonu ile Yusuf Kaptan’ın sentetik zemin çalışmalarının başladığını, Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın da bir spor kompleksine dönüştürüleceğini, Lefke 16 Ağustos Stadı’nın yenileme çalışmalarını devam ettiğini açıkladı.

Görneç sentetik zemini için ihale aşamasına gelindiğini, 20 Temmuz Stadı tribünlerinin sil baştan yapılacağını ve tartan zemin serileceğini dile getiren Bakan Dürüst, Zafer Stadı’nın asbest tavanın tamamen söküleceğini, tartan pist  yapılacağını ve Akdoğan Özgürlük Stadı tribün ve soyunma odalarının tamlandığını, zemin çalışmalarının devam ettiğini  ifade etti.

 

SPOR YAPAN BİR GENÇLİK YARATMAK İSTİYORUZ

Bakan Dürüst, kendisine yapılan eleştirilerin haksız olduğunu görevde olduğu dönemde sporda büyük atılımlar gerçekleştirdiklerini belirtti.

Spor Bakanlığı olarak, KKTC gençliğine sahip çıkarken, spor yapan bir gençlik için çalıştıklarını dile getiren Bakan Dürüst vizyonlarının toplumun birlik ve beraberliğini sağlamak, birlikte hareket edebilen ve bunun için gücünü spordan alan bir gençlik yaratmak olduğunun altını çizdi.

Tesisleşme konusunda çok ciddi adımlar attıklarının ortada olduğunu ifade eden Bakan Dürüst, kalıcı eserler bırakmak adına kararlı politikalar uygulamaya devam edeceklerini belirtti.

Bakan Dürüst, en büyük hedeflerinin spor kültürünü artırırken, fiziksel olarak spor komplekslerini artırmak için, ciddi adımlar atmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 372 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler