1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. CAS çalışanları toplu iş sözleşmesine dahil oluyor
CAS çalışanları toplu iş sözleşmesine dahil oluyor

CAS çalışanları toplu iş sözleşmesine dahil oluyor

Denktaş, CAS çalışanları ile toplu iş sözleşmesi çalışmasının başlaması talimatı verdi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, CAS çalışanları ile toplu iş sözleşmesi çalışmasının başlaması talimatı verdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Hava-Sen üyesi, Ercan Havalimanı’nda yer hizmeti veren Cyprus Airport Services (CAS) şirketi çalışanlarından bir grup, Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Denktaş ile görüştü.

Başbakan Yardımcılığı bahçesinde öğle saatlerinde bir araya gelen heyet, sıkıntı ve taleplerini Başbakan Yardımcısı Denktaş’a yineleyerek, eylem gerekçelerinin eski haklarını kazanmak olduğunu, bunun yanı sıra iş ve gelecek garantisi ile ilgili olduğunu, alanda verilen hizmeti aksatma gibi bir niyetlerinin olmadığını, zannedildiği üzere “bizi de devlete alın” gibi taleplerinin de bulunmadığını, yalnızca toplu iş sözleşmesi imzalamak istediklerini belirttiler.

DENKTAŞ

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ercan Havalimanı’nda işlerin aksamayacağı sözünü alan Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, CAS çalışanları ile toplu iş sözleşmesi çalışmasının başlaması talimatı verdi.

(tak) 

Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler