1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇARŞI ESNAFI LOGOSUNU SEÇTİ
ÇARŞI ESNAFI LOGOSUNU SEÇTİ

ÇARŞI ESNAFI LOGOSUNU SEÇTİ

AB destekli SECOND Projesi ve KOBİGEM tarafından yürütülen Lefkoşa Surlariçi Çarşısı’nın ekonomik gelişimini sağlamayı amaçlayan projesi ‘Lefkoşa Surlariçi Çarşı İnsiyatifi’ kapsamında düzenlenen Lefkoşa Surlariçi Çarşısı Logo Yarışması&

A+A-

 

 

AB destekli SECOND Projesi ve KOBİGEM tarafından yürütülen Lefkoşa Surlariçi Çarşısı’nın ekonomik gelişimini sağlamayı amaçlayan projesi ‘Lefkoşa Surlariçi Çarşı İnsiyatifi’ kapsamında düzenlenen Lefkoşa Surlariçi Çarşısı Logo Yarışması’nın sonuçları 13 Temmuz 2012, Cuma akşamı 18.30’da Büyükhan’da gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.

Açılış konuşmalarını SECOND Ekip Lideri H. Faik Özgermi, Telsim Genel Müdürü Yardımcısı Fevzi Tanpınar, KOBİGEM Koordinatörü Ebru Sertoğlu ve Avrupa Birliği Program Destek Ofisi Başkanı Alessandra Viezzer’in yaptığı etkinlikte kazanan eserin tasarımcısına, ödül olarak KOBİGEM ve Telsim’in katkılarıyla 2000TL’lik ödül çeki takdim edildi.

61 tasarım arasından ‘Deniz’ rumuzuyla yarışmaya katılan genç tasarımcı Naz Atun birincilik ödülünün sahibi oldu. Yarışmada tasarımları finale kalan Eda Eminağa Baştuğ ve Verda Erk ise mansiyon ödülü aldı.

Logo Yarışması’nda kazanan eserin, Lefkoşa Surlariçi Çarşı İnsiyatifi’nin stratejik hedefleri arasında yer alan markalaşma çalışmalarının bir parçası olarak kullanılması, yapılacak aktivite ve tanıtım faaliyetlerinde Lefkoşa Surlariçi Çarşı’nın logosu olarak kullanılması hedefleniyor.

‘Çarşıda Bişeyler Oluyor!’ sloganı ile festival havasında halka açık gerçekleşecek olan ödül töreninde bölge restoranlarından geleneksel ikramların yanı sıra Gommalar müzik grubu tarafından müzik dinlentisi sunuldu.

BÖLGE ESNAFININ OYLARI BELİRLEDİ

25 Mayıs – 25 Haziran 2012 tarihleri arasında başvuru kabul edilen Logo Yarışması’nda 61 eser yarıştı. Başvurular, İnsiyatif Çalışma Grubu tarafından 26 Haziran tarihinde teknik değerlendirmeye tabi tutularak 6 finalist logo tasarımı belirlendi. Finale kalan 6 logo tasarımı bölge esnafının oyuna sunuldu. İşyerleri teker teker ziyaret edilerek oylama işlemi gerçekleştirildi. Finale kalan 6 logo tasarımı, eş zamanlı olarak SECOND Projesi web sayfasında ve İnsiyatif’in Facebook sayfasında halkın beğenisine sunularak dijital olarak oylanması sağlandı. 6 Temmuz Cuma günü 17.00’de biten oylama işlemlerinin ardından oylar sayılarak kazanan eser belirlendi.

1 SENELİK KAPSAMLI BİR ÇALIŞMA

Ağustos 2011’de paydaşların katılımı ile çalışmalara başlanan projede Çalışma Grubu oluşturulduktan sonra bölgenin ihtiyacının belirlenmesi için bir anket çalışması gerçekleştirildi. Ocak – Mart ayları arasında gerçekleştirilen ‘İşletme Anketi’ sayesinde bölge esnafının durumu, ihtiyaçları, bölgeye dair bakış açısı belirlendi ve turistik açıdan bölgenin pazarlanmasında geliştirilebilecek unsurlar dikkate alınarak bölgeye özgü bir pazarlama stratejisi geliştirildi.

Lefkoşa Surlariçi Çarşı İnsiyatifi Çalışma Grubu içerisinde SECOND Project, KOBİGEM, Turizm Planlama Dairesi, Lefkoşa Türk Belediyesi, Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği, Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği, Kıbrıs Türk Rehberler Birliği, İş Kadınları Derneği ve Surlariçi Kalkınma İnsiyatifi yer almakta.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler