1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÇARE ÖZELLEŞTİRME DEĞİL, HÜKÜMETİN ÇEKİLMESİ'
ÇARE ÖZELLEŞTİRME DEĞİL, HÜKÜMETİN ÇEKİLMESİ

'ÇARE ÖZELLEŞTİRME DEĞİL, HÜKÜMETİN ÇEKİLMESİ'

TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Elektrik Kurumu ile Telekomünikasyon Dairesi’ni yönetme becerisi gösteremeyen hükümetin çareyi satmakta bulduğunu belirtti

A+A-
Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (TÜRK-SEN) Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, Elektrik Kurumu ile Telekomünikasyon Dairesi’ni yönetme becerisi gösteremeyen hükümetin çareyi satmakta bulduğunu belirterek, “Çare istifa ederek bu ülkenin yönetiminden çekilmeleri ve yönetme becerisi olanların yönetime gelmeleridir” dedi.

Bıçaklı yazılı açıklamasında hükümeti, “halkla alay etmekten vazgeçmeye ve bu kurumların özerk bir yapıya kavuşması için ilgili sendikalarla derhal işbirliği içerisine girmeye” davet etti. Bıçaklı, aksi taktirde bundan sonra mücadelelerinin daha sert olacağını ifade etti.

Hükümet üyelerinin, Elektrik Kurumu ve Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirilmesi konusunda yaptığı açıklamaların kabul edilemeyeceğini kaydeden Bıçaklı, iyi niyetli girişim ve açılımlarının hükümet tarafından algılanmadığını görmenin kendilerini hayretler içinde bıraktığını belirtti.

Bıçaklı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bu iki güzide kuruluşun özerk bir yapıyla devlet kontrolünde olması gerektiğini ve buna bağlı olarak bir çok küçük ölçekli ekonomiye ve potansiyele sahip bazı ülkeleri de örnek göstermemize rağmen, hükümetin bu yöndeki ısrarının altında, eğer bu yerleri birilerine peşkeş çekmek için birilerine söz vermişlerse, bunu da mertçe kamu oyuna açıklamalıdırlar.

Hükümetin sürekli olarak bu kurumların özelleşmeyeceğini söylemesi de tam bir çelişkidir. Eğer bir kurumun tahsilat bölümünü özelleştirirsen, diğer kurumun içerisinde de ayrı bir şirket oluşturursan, bunun adı özelleştirme değil de nedir diye sormak isteriz?”

Bıçaklı, halkın yüzde 68’inin özelleştirmeye karşı olduğunu da yineleyerek, kurumlara sahip çıkma zamanı geldiğini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 626 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler