1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÇANGAR'A ÖLÜM TEHDİDİ İDDİASI
ÇANGARA ÖLÜM TEHDİDİ İDDİASI

ÇANGAR'A ÖLÜM TEHDİDİ İDDİASI

İşadamı Mehmet Çangar’a ölüm tehdidinde bulunduğu iddia edilen zanlı Gökhan Fil: “Belki güvenlik işi verirler diye yaptım” Ülkenin tanınmış işadamlarından Mehmet Çangar’a ölüm tehdidinde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan zanlı Gök

A+A-

 

 

 

İşadamı Mehmet Çangar’a ölüm tehdidinde bulunduğu iddia edilen zanlı Gökhan Fil:

 

“Belki güvenlik işi verirler diye yaptım”

 

 

Ülkenin tanınmış işadamlarından Mehmet Çangar’a ölüm tehdidinde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan zanlı Gökhan Fil’in tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı. İki yıldır KKTC’de kaçak olarak bulunan Gökhan Fil, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Damla Güçlü ve zanlı şahsen mahkemede hazır bulundu.

Savcı, meselenin tahkikat memuru Aykut Özkan’ı mahkemeye tanık olarak dinletirken, polis memuru olayla ilgili olguları aktardı.

 

ARAŞTIRILIYOR

Aykut Özkan, zanlının 2 Aralık 2011 tarihinde meydana gelen “şiddet tehdidinde bulunmak” meselesiyle ilgili olarak tutuklandığını söyledi.

Gökhan Fil’in cuma günü, Küçükkaymaklı’daki Çangar Motors isimli işyerine giderek, Mehmet Çangar’ın damadı olan Güneş Seren ile konuştuğunu belirten Özkan, Gökhan Fil’in Seren ile yaptığı konuşmada, “Adana’da Mehmet Çangar’ı vurmak için tetikçi tutuldu” şeklinde kendilerini korumaları için 350 bin sterlin para istediğini söyledi. Zanlının gönüllü ifade verdiğini, ifadesinde söz konusu gün Çangar’a gitmediğini söylediğini aktaran polis memuru, böyle bir durumun olup olmadığının araştırılması için 3 gün daha tutukluluk talep etti.

 

“İYİLİK OLSUN DİYE UYARDIM”

Mahkeme, zanlıya söz hakkı verdi. Zanlı Gökhan Fil de “ben onlardan öyle bir talepte bulunmadım. Sizi korurum dedim. İyilik olsun maksadıyla uyardım. İşsizim belki bana güvenlik işi verirler diye ama başka yöne çevirdiler. Olay günü oraya gittiğimi kabul ediyorum “dedi.

Kıdemli Yargıç Ulutekin de, polis memurunun talebini dikkate alarak, şiddet tehdidi suçlarının giderek arttığını söyledi. Polisin tutukluluk süresi zarfında gerekli araştırmaları en erken zamanda yapmasını da söyleyen Yargıç, adaletin erken tecellisi için soruşturma maksatlı zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1582 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler